Warta Poznań przegrała 0:1 z Polonią Bytom w rewanżowym meczu barażowym i nie awansowała do II ligi. W pierwszym spotkaniu również lepsza była śląska drużyna, która pokonała Zielonych 2:1. Warta w przyszłym sezonie ponownie będzie występować w III lidze.

Poznaniacy w ubiegłą sobotę przegrali w pierwszym meczu u siebie 1:2 z Polonią Bytom. W rewanżu czekało ich trudne zadanie, gdyż musieli odrabiać straty i strzelać bramki. Nie udało im się jednak znaleźć drogi do bytomskiej siatki, sami zaś stracili gola i przegrali 0:1, będąc w przekroju dwumeczu drużyną gorszą.

Gospodarze mimo korzystnego wyniku pierwszego spotkania od początku rewanżu ruszyli do ataku. Już w 4. minucie Bartosz Pawłowski wybił na rzut rożny groźny strzał Kamila Mańkowskiego. Kolejne sytuacje bytomianie stworzyli po kwadransie gry, ale uderzenie Jacka Broniewicza instynktownie odbił bramkarz Warty, a chwilę później Marcin Lachowski nie trafił głową do siatki z pięciu metrów.

Poloniści dopięli swego w 25. minucie. Faulowany w polu karnym był Mańkowski, a jedenastkę wykorzystał Broniewicz, chociaż Pawłowski wyczuł jego intencje.

Stracony gol nie obudził poznaniaków, z kolei gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie przed przerwą, jednak po strzale Damiana Michalika ponownie gości przed stratą bramki uratował Pawłowski.

Po przerwie spotkanie nieco się wyrównało, ale to nadal bytomianie mieli groźniejsze okazje, jednak nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Adrian Krysian, którego strzał głową z linii bramkowej wybił obrońca Warty.

Przed końcem spotkania piłkę przed własnym polem karnym stracił Filip Brzostowski i musiał ratować się faulem. Jako, że był ostatnim obrońcą sędzia Paweł Pskit bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę.

Wynik nie uległ już zmianie i Polonia po raz drugi wygrała z Wartą awansując do wyższej klasy rozgrywkowej. Zieloni w kolejnym sezonie ponownie będą walczyć na trzecioligowych boiskach.

Polonia Bytom – Warta Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Broniewicz (25. – karny)

Polonia: Marcin Michalak – Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Krzysztof Michalak – Kamil Mańkowski (80. Kamil Walesa), Łukasz Grube (83. Dawid Mróz), Bartłomiej Setlak, Marcin Lachowski (70. Adrian Krysian), Damian Michalik  – Dawid Cempa (64. Michał Zieliński)

Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek (62. Nikodem Fiedosewicz), Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Dawid Czerniejewicz – Miłosz Brylewski (46. Gracjan Goździk), Adrian Laskowski, Filip Brzostowski, Artur Marciniak (58. Krystian Łukaszyk), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

Czerwona kartka: Filip Brzostowski (89. – za faul)

Żółte kartki: Łukasz Grube, Damian Michalik – Artur Marciniak

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).