fot. Irek Pindral

Ostatnia kolejka III ligi gr. kuj-pom-wlkp zapowiada się szalenie emocjonująco. Bowiem aż trzy drużyny mają szanse na wygranie rozgrywek: zeszłoroczny triumfator Warta Poznań, beniaminek Pelikan Niechanowo oraz zespół rezerw siedmiokrotnego mistrza Polski Lecha Poznań.

Największe szanse spośród wymienionych ma Warta Poznań, przynajmniej pod względem matematycznym. „Zieloni” prowadzą w tabeli z dwoma punktami przewagi nad swoimi rywalami. Co za tym idzie podopieczni trenera Tomasza Bekasa, którzy zmierzą się w sobotę z lechitami przy Drodze Dębińskiej, muszą z nimi albo zwyciężyć albo podzielić się punktami, aby zająć pierwsze miejsce.

Nie będzie to łatwe, ponieważ ostatnie dwa spotkania w wykonaniu „Zielonych” (remis i porażka) nie napawają kibiców optymizmem. Natomiast piłkarze trenera Ivana Djurdjevicia, którzy przez niemal wszystkich zostali skreśleni z listy kandydatów w walce o baraże, zwyciężyli w trzech poprzednich kolejkach i wrócili do batalii o mistrzostwo w wielkim stylu.

Niemniej sytuację w tabeli mają najtrudniejszą z całej trójki. Nie dość, że muszą pokonać „Dumę Wildy”, to dodatkowo Pelikan Niechanowo nie może wygrać z Kujawianką (zawodnicy z Niechanowa mają lepszy bilans bezpośredni z Lechem II). Nie byłoby to czymś nierealnym gdyby nie fakt, iż futboliści z Izbicy Kujawskiej w 29 spotkaniach zdobyli komplet punktów tylko… trzy razy. Jeśli więc założymy, że Pelikan pokona swojego sobotniego przeciwnika to wszystko rozegra się w „Ogródku” w sobotę o 17:00. Poniżej prezentujemy wszystkie możliwe warianty, kto w jakim przypadku zostaje mistrzem III ligi.

>>> Tabela i terminarz III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Stawka jest wysoka, ponieważ zwycięzca grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zagra w barażu o awans do II ligi.

Wariant I

– Warta wygrywa lub remisuje z Lechem
– Pelikan wygrywa, remisuje bądź przegrywa z Kujawianką

Awans: Warta

Wariant II

– Warta przegrywa z Lechem
– Pelikan wygrywa z Kujawianką

Awans: Pelikan

Wariant III

– Warta przegrywa z Lechem
– Pelikan remisuje lub przegrywa z Kujawianką

Awans: Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments