Piłkarze Warty Poznań z meczu na mecz grają coraz lepiej. W sobotę pokonali u siebie Spartę Brodnica 5:1 w 7. kolejce grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Na plac gry zawodników obu klubów wyprowadzili młodzi adepci Akademii Aktywnych. Szkółki, w której trenerem jest futbolista „Zielonych” Wojciech Onsorge.

W 5. minucie gry doszło do kuriozalnej sytuacji. Golkiper gości Dominik Ostrowski złapał piłkę w ręce i wyszedł z nią… poza pole karne. Prowadzący spotkanie sędzia Łukasz Jasiak musiał odgwizdać rzut wolny, który bezlitośnie pięknym strzałem wykorzystał Michał Ciarkowski.

Piłkarze z Brodnicy nie poddali się jednak i już dwie minuty później także odpowiedzieli bramką. Jej autorem był Mariusz Rutkowski.

Następnie drużyny „okładały się” nawzajem strzałami. Aż do 42. minuty, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Onsorge strzałem głową wbił futbolówkę do siatki. Strzelec bramki podbiegł do swoich podopiecznych z akademii i przyjął od nich gratulacje. Ostatnim znaczącym zagrożeniem, jakie stworzyli goście, było uderzenie w poprzeczkę przez japońskiego pomocnika Satokiego Yonedę.

Druga połowa była już całkowicie zdominowana przez „Dumę Wildy”. Dowodem tego był choćby gol wprowadzonego po przerwie Filipa Brzostowskiego w 54. minucie. Na kolejny cios „Gialloneri” nie musieli długo czekać. W 68. minucie czwartą bramkę w sezonie zdobył Łukasz Białożyt.

Ostatnią bramkę Warta zdobyła tuż przed końcem spotkania. Zdobył ją ponownie Michał Ciarkowski, z rzutu karnego, który z resztą sam wypracował. Było to siódme trafienie skrzydłowego „Zielonych” w obecnych rozgrywkach.

Warta Poznań – Sparta Brodnica 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Ciarkowski (6. – wolny), 1:1 Rutkowski (8.), 2:1 Onsorge (42. – głową), 3:1 Brzostowski (54.), 4:1 Białożyt (67.), 5:1 Ciarkowski (86. – karny)

Warta: Bartosz Pawłowski – Tomasz Koziorowski, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (88. Dawid Czerniejewicz) – Łukasz Białożyt (83. Gracjan Goździk), Adrian Laskowski – Krzysztof Biegański , Michał Ciarkowski, Jakub Solarek (78. Krystian Łukaszyk) – Łukasz Spławski (46. Filip Brzostowski)

Sparta: Dominik Ostrowski – Mariusz Śnieć (34. Mateusz Wiśniewski), Cezary Michalak, Piotr Lamka, Krystian Janczak – Bartłomiej Feter, Adrian Stypczyński – Mariusz Rutkowski, Satoki Yoneda, Szymon Babiarz – Krzysztof Kretkowski