Poznań Hussars - Korsarze Trójmiasto / fot. Marta Dziekańska

Poznań Hussars w pierwszym meczu rundy zasadniczej Polskiej Ligi Lacrosse pokonali na własnym boisku Korsarzy Trójmiasto.

Formuła Polskiej Ligi Lacrosse w sezonie 2015/2016 różni się tej stosowanej w poprzednich latch. Dawna Polska Liga Lacrosse 2 została połączona z PLL1, a zespoły zostały przydzielone do dywizji wschodniej bądź zachodniej. W wyniku podziału, Poznań Hussars będą zmagać się z Kosynierami Wrocław, Ravens Łódź oraz Korsarzami Trójmiasto.

Goście z Pomorza byli pierwszym przeciwnikiem Poznaniaków w obecnym sezonie. Spotkanie odbyło sie na boisku WKS Grunwald przy ulicy Promienistej 27.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości, którzy w 3. minucie meczu zdobyli pierwszą bramkę. Hussars odpowiedzieli golem Michała Trzaski, który zapunktował po indywidualnej akcji. Obie ekipy grały otwarty lacrosse, dzięki czemu w pierwszej kwarcie kibice mogli obserwować sporo akcji ofensywnych. Po kolejnym golu Trzaski oraz trafieniu Michała Szurka po pierwszej przerwie było 3:3.

W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Korsarze. W przeciągu dwóch minut zdobyli dwie bramki, podcinając Hussars skrzydła. Napastnik poznaniaków Paweł Hamrol dał sygnał do odrabiania strat, pokonując bramkarza rywali w 34. minucie meczu. W ostatniej akcji drugiej kwarty to Korsarze ponownie odskoczyli Hussars. Po pierwszej połowie goście prowadzili 6:4.

Na trzecią kwartę poznańska husaria wyszła bardzo zmotywowana. Mecz nabrał wysokiego tempa, obie drużyny nie dawały za wygraną. Każdy z zespołów zdobył po dwie bramki – dla Poznania dwukrotnie punktował Paweł Hamrol.

Czwarta kwarta to już popis gospodarzy. Hussars dominowali do końca meczu, nie pozwalając przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. Wysiłek się opłacił, ponieważ dzięki dwum trafieniom Pawła Hamrola oraz jednym Marka Słowikowskiego, udało się wysunąć na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyć 9:8.

Poznań Hussars następny mecz zagrają 3 października. Wówczas zmierzą się w Łodzi z miejscowymi Ravens.