Warta Poznań wygrała z przedostatnim zespołem IV ligi grupy południowej Kanią Polcopper Gostyń 5:0 w swoim pierwszym tegorocznym meczu towarzyskim. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Bułgarskiej.

W dniu swoich osiemnastych urodzin po raz pierwszy w Warcie zagrał Marcin Gawłowski, który przeszedł do Zielonych z Pogoni Szczecin. Były reprezentant Polski do lat 16 i 17 sprawił sobie miły prezent, zdobywając jedną z bramek. Oprócz Gałkowskiego bramkarza Kanii pokonali także: Krystian Łukaszyk, Marcin Gałkowski, Alain Ngamayama, Łukasz Spławski oraz Dominik Drzewiecki.

Sobotni mecz był pierwszym z jedenastu zaplanowanych przez trenera Tomasza Bekasa sparingów Warty.

Warta Poznań – Kania Polcopper Gostyń 5:0 (3:0).

Bramki: Krystian Łukaszyk (13.), Marcin Gałkowski (18.), Alain Ngamayama (32.), Łukasz Spławski (86.), Dominik Drzewiecki (88.).

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak – Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Dawid Czerniejewicz, Dariusz Wróblewski – Artur Marciniak, Alain Ngamayama, Gracjan Goździk, Marcin Gałkowski – Krystian Łukaszyk, Łukasz Spławski.

Po I połowie boisko opuścili: Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Dawid Czerniejewicz, Alain Ngamayama, Krystian Łukaszyk. W ich miejsce pojawili się: Tomasz Koziorowski, Mateusz Maruniak, Kacper Ciupa, Michał Ciarkowski, Dominik Drzewiecki. W 80 minucie Mateusza Filipowiaka zastąpił w bramce Adam Stelmaszyk.