Koszykarze AZS Politechniki Poznań w I połowie meczu z meritumkredyt Pogonią Prudnik zdobyli zaledwie 19 punktów. Jednak dzięki dobrej postawie w drugiej połowie wygrali ostatecznie 61:55.

Poznaniacy na początku spotkania popełniali mnóstwo błędów i mieli ogromne kłopoty ze zdobywaniem punktów. Goście również grali na niskiej skuteczności rzutów. Po pięciu minutach gry Pogoń przegrywała 3:7, ale od tego momentu zaczęła powoli przejmować inicjatywę na parkiecie, i wygrała pierwszą kwartę 13:9.

W drugiej części meczu drużyna z Prudnika powiększała swoją przewagę. AZS próbował nawiązać wyrównaną walkę, ale cały czas miał problem z trafianiem do kosza. Zanosiło się na wysoką porażkę gospodarzy. Prudniczanie w połowie trzeciej kwarty prowadzili już 41:25.

Od tego momentu sytuacja na parkiecie kompletnie się odmieniła. Poznaniacy w końcu zaczęli regularnie punktować. Natomiast drużynę z Opolszczyzny dopadła rzutowa niemoc. Przyjezdni przez ponad osiem minut nie zdobyli ani jednego punktu, co pozwoliło Politechnice odrobić niemal wszystkie straty.

Na początku czwartej kwarty po punktach Piotra Janowskiego Pogoń miała już tylko minimalną przewagę 43:40. 21-letni skrzydłowy w ostatnich dziesięciu minutach meczu był nie do zatrzymania. Dzięki dwóm jego celnym rzutom wolnym oraz „trójce” w następnej akcji Politechnika odzyskała prowadzenie 49:46.

Dwie minuty później po kolejnym trafieniu z dystansu Janowskiego było 56:46 dla poznaniaków. Pogoń próbowała nawiązać jeszcze wyrównaną walkę. Jednak następny celny rzut Janowskiego zza linii 6,75 m mocno ostudził ich zapał. Ostatecznie młody zawodnik Politechniki w czwartej kwarcie zdobył 16 punktów i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 61:55.

AZS Politechnika Poznań – meritumkredyt Pogoń Prudnik 61:55 (9:13, 10:15, 19:15, 23:12)

AZS: Piotr Janowski 16, Maciej Rostalski 11, Michał Szydłowski 8, Wojciech Pawełczyk 7, Matuesz Rutkowski 6, Albert Krawiec 4, Szymon Budnikowski 4, Konrad Rzeczkowski 3, Karol Tyborowski 2, Filip Andrzejewski 0.

Pogoń: Artur Grygiel 19, Tomasz Nowakowski 9, Jarosław Pawłowski 7, Tomasz Madziar 6, Tomasz Bodziński 5, Krzysztof Chmielarz 5, Adam Cichoń 2, Kacper Stalicki 2, Adrian Lipowczyk 0.

Fotorelacja – autor zdjęć: Irek Pindral