Lech Poznań nie zagrał kolejnego porywającego spotkania, ale pokonał na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 2:1. Dla Kolejorza to czwarte zwycięstwo z rzędu oraz szósty komplet punktów w ostatnich siedmiu meczach.

Od początku spotkania Kolejorz postawił na ataki skrzydłami i dośrodkowania w pole karne. W polu bramkowym nie było jednak nikogo, kto mógłby dojść do tych wrzutek. Dawid Kownacki nie potrafił przechytrzyć obrońców, którzy skutecznie wybijali kolejne piłki.

Dopiero w 39. minucie Szymon Pawłowski dograł idealnie na głowę Kaspra Hämäläinena, który umieścił piłkę w bramce. Dla Fina to piąty gol w ostatnich czterech meczach. Zawisza odpowiedział mocnym strzałem Luisa Carlosa, który efektownie odbił Krzysztof Kotorowski.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Lech w wolnym tempie wymieniał piłkę, a bydgoszczanie próbowali chaotycznych akcji. W 55. minucie powinno być 2:0. Gergo Loverncsics dograł w pole karne do Kownackiego, który nie trafił w piłkę, będąc metr przed bramką. Chwilę później problemów z trafieniem do siatki nie miał Tomasz Kędziora. Obrońca Kolejorza wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Lovrencsicsa. To pierwsze trafienie 19-letniego zawodnika w Ekstraklasie.

W 69. minucie czerwoną kartką został ukarany Łukasz Nawotczyński. Defensor Zawiszy faulował wychodzącego na czystą pozycję Pawłowskiego. W tej sytuacji nie było żadnych wątpliwość. Nikt nie rozumie jednak decyzji Pawła Raczkowskiego z 82. minuty. Wtedy sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny i pokazał Hubertowi Wołąkiewiczowi „czerwień”. W tej sytuacji nie wiadomo czy kapitan Lecha faulował, a co dopiero decyzja o wyrzuceniu go z boiska.

Wahan Geworgian pewnie wykonał jedenastkę i przez chwilę zrobiło się nerwowo. Lech nie dał sobie jednak odebrać zwycięstwa.

Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań 1:2

Bramki: Hämäläinen (39.), 0:2 Kędziora (57.), 1:2 Geworgian (84.-karny).

Zawisza: Wojciech Kaczmarek – Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael, Sebastian Ziajka – Hermes (73. Łukasz Skrzyński), Kamil Drygas – Alvarinho, Jakub Wójcicki, Luis Carlos (78. Paweł Wojciechowski) – Jorge Kadu (63. Wan Geworgian),

Lech: Krzysztof Kotorowski – Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora – Łukasz Trałka, Karol Linetty – Gergo Lovrencsics (90. Dariusz Formella), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (85. Paulus Arajuuri) – Dawid Kownacki (63. Daylon Claasen).

Żółte kartki: Micael, Drygas, Alvarinho – Kędziora, Kotorowski.

Czerwone kartki: Nawotczyński (69.) – Wołąkiewicz (83.).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).