Warta Poznań zremisowała 1:1 w popularnym „Ogródku” z Unią Swarzędz. Tym samym została przerwana passa meczów, w których „Zieloni” wygrywali. „Duma Wildy” na stadionie przy Drodze Dębińskiej wciąż jest jednak niepokonana.

Podopieczni Tomasza Bekasa po ostatnich zwycięstwach chcieli po raz kolejny zgarnąć trzy punkty. W spotkaniu dwóch drużyn, które w tym sezonie zdobyły w swojej grupie III ligi najwięcej goli, kibice mogli się spodziewać wielu bramek. Tak się jednak nie stało. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła w sobotnie popołudnie zaledwie dwa gole.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzić mogli już po kilku minutach. Po rzucie wolnym piłka strzelona przez Pawła Nogę obiła jednak tylko poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateusza Filipowiaka. Później do głosu doszła drużyna gospodarzy, niezłym strzałem z dystansu popisał się Krystian Łukaszyk, po bardzo dobrym podaniu od Michała Ciarkowskiego, swoją sytuację miał też młody obrońca poznaniaków Franciszek Siwek.

Mimo kilku kolejnych dogodnych sytuacji obu drużyn, Warta gola zdobyła dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Kolejnym świetnym podaniem popisał się Ciarkowski, a piłkę do bramki skierował Filip Brzostowski.

Na początku drugiej połowy asystent przy pierwszym golu sam mógł skierować piłkę do siatki, ale futbolówka po jego strzale głową ugrzęzła w rękach Pawła Besera. Potem przebudzili się goście. Najpierw z rzutu wolnego bliski szczęścia był Mateusz Molewski. W 65. minucie ten właśnie piłkarz został, zdaniem sędziego, sfaulowany w polu karnym przez Wojciecha Onsorge. Decyzja sędziego Mateusza Gajewskiego była jednoznaczna, jednak wydaje się, że nie była to trafna ocena arbitra. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

W końcówce zwycięskiego gola mógł strzelić zarówno Ciarkowski, jak i  Łukasz Spławski, ale w tej akcji szczęścia zabrakło obu piłkarzom „Zielonych”. Ostatecznie Warta zremisowała z Unią 1:1 i zajmuje piąte miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Warta Poznań – Unia Swarzędz 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Brzostowski (45.), 1:1 Molewski (65. – karny)

Warta: Mateusz Filipowiak – Franciszek Siwek (77. Mateusz Maruniak), Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Nikodem Fiedosiewicz – Krystian Łukaszyk, Filip Brzostowski, Alain Ngamayama – Gracjan Goździk (61. Dominik Drzewiecki), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (87. Adrian Owczarek)

Unia: Paweł Beser –  Konrad Zandrowicz, Maciej Skrzypczak (79. Paweł Koralewski), Michał Stawiński, Paweł Noga – Filip Soboń, Adam Gajda (46. Wojciech Antczak) – Marcin Wasielewski (46. Marcin Jędrzejczak), Mateusz Molewski, Mateusz Świergiel – Krystian Antczak

Sędzia: Mateusz Gajewski.