AZS AWF Volkswagen Poznań przegrał na własnym boisku ze Spartą Gubin 24:28 w 12. kolejce II ligi piłki ręcznej kobiet. Po tej porażce szczypiornistki ze stolicy Wielkopolski zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie relacjonuje kapitan AZS AWF-u Kamila Wrona:

– Wiedziałyśmy, że będzie to mecz walki. Dziewczyny z Gubina zawsze grały twardo i konsekwentnie. Mecz od początku nie układał się po naszej myśli. Robiłyśmy bardzo dużo błędów, skuteczność rzutowa podcinała skrzydła. Obiłyśmy słupki i poprzeczki z każdej strony. Do tego wszystkiego, w pierwszej połowie, rozgrywająca Signe Horverak doznała kontuzji, która wykluczyła ją z dalszej gry. Zawsze się zdarza gorszy mecz. O tym mogę zdecydowanie tak powiedzieć, że był najgorszy w tej rundzie. Przeciwniczkom gratuluje walki do samego końca, a nam nie pozostaje nic innego jak wyciągnąć konsekwencje z tej lekcji oraz zapomnieć i o porażce i o stylu gry.

>>> Tabela i terminarz II ligi piłki ręcznej kobiet – grupa I

– Pierwsza połowa zaczęła się od prowadzenia Gubina, w 12 minucie było 2:6. Zaczęłyśmy odrabiać straty, bo w 17 minucie widniał wynik 5:6. Pierwsza połowa zakończyła się stosunkowo niskim wynikiem 8:10. Druga połowa wyglądała troszkę lepiej. Wynik oscylował wokół remisu. W 53 minucie wychodzimy na prowadzenie 21:20 i nagle zamiast ciągnąć dobrą passę, stajemy i włącza się nieskuteczność rzutowa. Chyba za szybko pomyślałyśmy o wygranej. I tak mecz kończy się wynikiem 24:28.

AZS AWF Volkswagen Poznań – GMTS Sparta Gubin 24:28 (8:10)

AZS AWF: Sylwia Korniluk, Zuzanna Rychlewska – Kamila Wrona 11, Alicja Ślęzak 6, Paulina Sowa 3, Aleksandra Bortkiewicz 2, Marta Dobrołowicz 2, Signe Horverak, Natalia Jakubek, Blanka Sawicka, Angelika Dziamska, Patrycja Zdanowska, Anna Gulik, Dominika Lesińska, Roma Frątczak

Sparta: Ewelina Janecka, Karolina Kaniewska 6, Justyna Urban 5, Jagoda Berenc 4, Magdalena Janecka 4, Kinga Dzudzień 4, Malwina Jaworska 3, Justyna Kozioł 2, Dagmara Usiecka, Anita Musiał, Anna Adamczyk.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz