Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań wygrały kolejny mecz, tym razem rozgromiły Victorię Września 5:0. To pierwsze punkty i gole zdobyte na własnym boisku w tym sezonie.

Lechici od początku byli lepszym zespołem i po pierwszej połowie powinni prowadzić dwoma golami. Jednak dwukrotnie nie wykorzystali rzutów karnych. W 24. minucie Wiktor Witt nie potrafił z 11. metrów pokonać bramkarza Victorii Patryka Guzikowskiego. Tuż przed przerwą w ślady kolegi poszedł Mateusz Klichowicz, znowu górą z pojedynku wyszedł golkiper gości.

W drugiej części gry młodzi lechici byli już bardziej skuteczni. Dość powiedzieć, że w ciągu siedmiu minut trzykrotnie potrafili pokonać Guzikowskiego, dwa trafienia zanotował Piotr Fontowicz, a raz uczynił to Klichowicz.

Poznaniacy kontrolowali wydarzenia na boisku, a w końcówce pogrążyli rywala po golach Dawida Juchacza i Piotra Kurbiela.

– Futbol bywa bardzo mściwy i po pierwszej połowie myślałem, że dwa niewykorzystane karne zemszczą się na nas w drugiej części spotkania. Na szczęście tak się nie stało. Po przerwie swoją wyższość piłkarską udowodniliśmy aż pięcioma golami i jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. Przed meczem we Włocławku mówiłem, że będziemy chcieli iść drogą pierwszego zespołu, który odbił się od dna i mam nadzieję, że po tych dwóch wygranych z rzędu, jesteśmy na dobrej drodze – powiedział po meczu trener Lecha II Poznań Patryk Kniat.

Lech II Poznań – Victoria Września 5:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Fontowicz (56), 2:0 Fontowicz (59), 3:0 Klichowicz (63), 4:0 Juchacz (87), 5:0 Kurbiel (90)

Lech II: Mateusz Lis – Maciej Orłowski, Kacper Wojdak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron, Piotr Rymar (46. Niklas Zulciak) – Kamil Jóźwiak (68. Mariusz Woźniak), Mateusz Klichowicz (80. Dawid Juchacz), Piotr Fontowicz – Patryk Wolski (65. Piotr Kurbiel)

Victoria: Patryk Guzikowski – Kamil Buczek, Wojciech Dederko, Michał Góralski, Jakub Groszkowski – Maciej Matuszak (58. Maciej Lisiecki), Paweł Lisiecki, Szymon Krawczyński (19. Mikołaj Plichta, 68. Filip Jóźwiak), Arkadiusz Juchacz (53. Paweł Zieliński) – Mateusz Goździaszek, Patryk Buczkowski

Żółte kartki: Wiktor Witt, Niklas Zulciak, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klichowicz – Maciej Lisiecki, Mateusz Goździaszek, Kamil Buczek

Sędzia: Artur Rózga (Bydgoszcz)

źródło: lechpoznan.pl