Rezerwy Lecha Poznań przełamały ligową passę bez zwycięstwa i pewnie pokonały Kujawiankę Izbica Kujawska 3:1. Dwie bramki zdobył Niklas Zulciak, a jedno trafienie dołożył Piotr Rymar.

Po świetnym starcie w rundzie wiosennej drugi zespół Kolejorza dopadła zadyszka. W III lidze zdarzyła się seria trzech remisów z rzędu, która praktycznie zamknęła mu drogę do pierwszego miejsca w tabeli barażów.

W ubiegłą środę niepowodzeniem zakończył się także okręgowy finał Pucharu Polski. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia po raz drug z rzędu musieli uznać wyższość ligowego rywala Polonii Środa Wielkopolska i przegrali na INEA Stadionie 3:5.

W sobotę lechici w końcu się przełamali, ale zwycięstwo było ich obowiązkiem, gdyż rywalem był trzecioligowy outsider Kujawianka.

Pierwszy gol dla gości padł już w 11. minucie, gdy skutecznie rzut karny egzekwował Zulciak. Druga bramka padła jeszcze przed przerwą. Podanie Wojciecha Mielcarka wykorzystał Rymar.

W drugiej połowie rezerwy Kolejorza dążyły do strzelenia kolejnych goli, ale udało się to gospodarzom. W 69. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Oleg Tabaka. Lechici jednak szybko odpowiedzieli na nie bramką Zulciaka po dograniu Marcina Wasielewskiego.

Rezerwy wygrały, lecz na trzy kolejki przed końcem ligi nadal tracą do lidera Warty aż siedem punktów. Strata wydaje się nie do odrobienia i marzenia o barażach trzeba odłożyć na przyszły sezon.

Kujawianka Izbica Kujawska – Lech II Poznań 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Zulciak (11. – karny), 0:2 Rymar (37.), 1:2 Tabaka (69.), 1:3 Zulciak (73.)

Lech II: Adam Makuchowski – Filip Nawrocki, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski – Patryk Janasik, Piotr Rymar (65. Lucas Guedes) – Marcin Wasielewski (71. Maciej Orłowski), Wojciech Mielcarek (71. Damian Roszczyk), Niklas Zulciak (76. Jakub Pawlicki), Kamil Szubertowski – Dawid Kurminowski

źródło: lechpoznan.pl