Lech II Poznań/ fot. Irek Pindral

Rezerwy Lecha Poznań w zaległym meczu 19. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej wygrały u siebie z Wdą Świecie 2:1. Zwycięstwo zbliżyło podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia do lidera Warty na dystans jednego punktu.

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w ostatni weekend marca. Jednak z powodu wyjazdu kilku zawodników na zgrupowania młodzieżowych kadr Lech poprosił o przełożenie meczu. Nowy termin ustalono na 13 kwietnia.

Rezerwy tej wiosny są niepokonane, w lidze wygrały cztery razy, a w Pucharze Polski odniosły dwa zwycięstwa awansując do finału rozgrywek. W środę chciały podtrzymać dobrą passę i zbliżyć się do czołowej dwójki zespołów w tabeli.

Na pierwszą bramkę w tym meczu czekaliśmy niemal pół godziny. Prowadzenie gospodarzom dał Piotr Kurbiel, który wykorzystał podanie Kamila Szubertowskiego. Do przerwy taki wynik się utrzymał, lecz kilka minut po wznowieniu lechici zdobyli drugą bramkę.

W 53. minucie Wojciech Mielcarek dograł do Patryka Janasika, a ten pokonał bramkarza rywali. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale kontaktowego gola strzelili dopiero w końcówce spotkania. Strzelcem był Michał Cywiński. Do wyrównania zabrakło już jednak gościom czasu.

Gospodarze odnieśli piąte wiosenne zwycięstwo potwierdzając, że mają aspiracje do awansu. Czołówka tabeli mocno się spłaszczyła, Warta wyprzedza Pelikana Niechanowo i rezerwy Kolejorza o zaledwie punkt.

W zespole prowadzonym przez trenera Djurdjevicia w środę zadebiutował Paweł Tomczyk, który na co dzień trenuje z juniorską drużyną Lecha.

Lech II Poznań – Wda Świecie 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kurbiel (27.), 2:0 Janasik (53.), 2:1 Cywiński (85.)

Lech II: Mateusz Lis – Maciej Orłowski, Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dejewski – Patryk Janasik, Lucas Guedes (71. Piotr Rymar) – Marcin Wasielewski, Krystian Sanocki (46. Wojciech Mielcarek), Niklas Zulciak (81. Krzysztof Kołodziej), Kamil Szubertowski – Piotr Kurbiel (56. Paweł Tomczyk)

Żółta kartka: Patryk Janasik

źródło: lechpoznan.pl