Rezerwy Lecha Poznań ponownie wygrały w III lidze, tym razem ze Świtem Skolwin. Podobnie jak przed tygodniem pokonali rywala na wyjeździe 1:0. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, gdyż lechici kończyli mecz w dziewiątkę.

Tydzień temu na inaugurację sezonu III ligi grupy 2 podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia wygrali w Szczecinie z rezerwami Pogoni 1:0. Teraz przyszło im ponownie zagrać na obcym stadionie, a przeciwnikiem był Świt Skolwin.

Mecz pierwotnie zaplanowany na 17:00 rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia drużyny gości z Poznania.

Lechici objęli prowadzenie w 12. minucie. Wtedy błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który po uderzeniu z dystansu odbił piłkę przed siebie, a ze skuteczną dobitką pośpieszył Jakub Pawlicki.

Piłkarze Świtu dążyli do wyrównania, ale na ich drodze często stawał dobrze dysponowany bramkarz rezerw Miłosz Mleczko. Ich ataki nasiliły się w końcówce spotkania, kiedy lechici grali w dziewiątkę. Najpierw boisko musiał opuścić Maciej Spychała, a potem Patryk Janasik. Obaj otrzymali czerwone kartki w następstwie dwóch żółtych.

Goście jednak skutecznie się bronili do końcowego gwizdka i mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Póki co podopieczni trenera Djurdjevicia są wiceliderem, a za tydzień zagrają we Wronkach z KS Chwaszczyno.

Świt Skolwin – Lech II Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Pawlicki (12.)

Świt: Kacper Rosa – Maciej Wyganowski (72. Marcin Krystek), Michał Kołodziejski, Patryk Bil, Ernest Graś (65. Paweł Krawiec), Grzegorz Szczepanik, Oskar Szczepanik, Jarosław Jóźwiak (46. Paweł Odlanicki-Poczobut), Szymon Kurczak, Adam Ładziak (46. Krzysztof Filipowicz), Kamil Walków

Lech II: Miłosz Mleczko – Patryk Janasik, Marcin Banaszak, Jakub Pawlicki – Marcin Wasielewski, Maciej Spychała, Tymoteusz Puchacz, Kacper Chodyna, Kamil Jóźwiak (46. Mateusz Magdziak) – Dawid Kurminowski (65. Jakub Moder), Krzysztof Kołodziej (59. Paweł Tomczyk)

Czerwone kartki: Maciej Spychała (87. – za dwie żółte), Patryk Janasik (90. – za dwie żółte)

źródło: lechpoznan.pl, 90minut.pl