Rezerwy Lecha Poznań mimo, że dwukrotnie prowadziły w meczu to jedynie zremisowały z Polonią Środa Wielkopolska 2:2. Nie udał się zatem rewanż za przegrany finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego tydzień temu.

Tym razem trener Patryk Kniat mógł skorzystać z sześciu piłkarzy pierwszej drużyny: Mateusza Lisa, Kebby Ceesaya, Niklasa Zulciaka, Arnauda Djouma, Szymona Drewniaka i Davida Holmana. Nie zdało się to jednak na wiele, chociaż Węgier nawet strzelił gola.

Lechici wyszli na prowadzenie w 19. minucie za sprawą Mateusza Klichowicza i taki wynik utrzymał się do przerwy. Jednak na początku drugiej połowy goście wyrównali po bramce Michała Górzyńskiego. Kilka minut później Holman strzelił gola dla Lecha II, ale piłkarze Polonii ponownie doprowadzili do remisu po trafieniu Jakuba Solarka. Do końca spotkania już żadnej z drużyn nie udało się przeważyć szali zwycięstwa na swoją stronę, chociaż goście mieli świetną okazję w końcówce meczu. Jednak Dawid Lisek nie wykorzystał rzutu karnego.

Po tej kolejce rezerwy Lecha zrównały się punktami z wiceliderem Sokołem Kleczew, ale do lidera Warty Poznań tracą już dziesięć oczek. A już w sobotę lechitów na stadionie przy Drodze Dębińskiej czekają derby z Zielonymi.

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Klichowicz (19.), 1:1 Górzyński (47.), 2:1 Holman (56.), 2:2 Solarek (69.)

Lech II: Mateusz Lis – Kebba Ceesay, Wiktor Witt (83. Tomasz Dejewski), Antonijs Cernomordijs, Grzegorz Rogala – Arnaud Djoum, Szymon Drewniak, David Holman – Mateusz Klichowicz, Piotr Kurbiel (73. Krystian Sanocki), Niklas Zulciak

Polonia: Adrian Lis – Paweł Przybyłek, Radosław Barabasz, Mateusz Pluciński, Damian Buczma (63. Marek Matysiak) – Dawid Lisek, Igor Jurga (68. Michał Stańczyk) – Jędrzej Kujawa, Przemysław Warot (46. Michał Górzyński), Jakub Solarek – Damian Pawlak (76. Adrian Błaszak).

źródło: polonia-sroda.pl