Rezerwy Lecha Poznań zremisowały na wyjeździe 1:1 z Pelikanem Niechanowo w meczu drużyn z czołówki tabeli III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia nie wykorzystali zatem szansy, by zbliżyć się do lidera Warty Poznań.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że w przypadku zwycięstwa lechitów strata do pierwszego miejsca będzie wynosić zaledwie jeden punkt. Zadanie nie było jednak łatwe, bo rywalem był Pelikan, który w tabeli czaił się za plecami poznaniaków, w dodatku pojedynek odbywał się w Niechanowie.

Rezerwy Kolejorza od początku spotkania grały dobrze i przeważały, ale bramkę udało im się zdobyć dopiero w 41. minucie. Wtedy Lucas Guedes wykorzystał dośrodkowanie Krystiana Sanockiego i umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie nadal atakowali podopieczni trenera Djurdjevicia, ale nie ustrzegli się także błędów. Po jednym z nich w 71. minucie Dawid Retlewski doprowadził do wyrównania.

Wynik nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka i lechici nie wykorzystali szansy na doskoczenie do Warty. Kolejna okazja na komplet punktów już we wtorek z Elaną Toruń.

Pelikan Niechanowo – Lech II Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Guedes (41.), 1:1 Retlewski (71.)

Lech II: Mateusz Lis – Antonijs Cernomordijs, Jakub Pawlicki, Tomasz Dejewski – Patryk Janasik, Lucas Guedes (75. Krzysztof Kołodziej) – Maciej Orłowski, Krystian Sanocki (71. Damian Roszczyk), Niklas Zulciak (90. Kamil Szubertowski), Robert Gumny – Piotr Kurbiel

źródło: lechpoznan.pl