fot. poznan.pl

W środę w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się  kolejna Poznańska Gala Sportu. Podczas uroczystości prezydent miast Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2014 roku.

W sumie w trzech kategoriach (senior, junior i młodzieżowiec oraz supersenior) wyróżnienia otrzymało 60 osób. Wśród najbardziej znanych sportowców stypendium uzyskali:

Fiodorow Joanna (OŚ AZS Poznań) – lekkoatletyka
Grabowski Dawid (KS Posnania Poznań) – wioślarstwo
Jóźwiak Bogna (OŚ AZS Poznań) – szermierka
Kaczor Tomasz (KS Warta Poznań) – kajakarstwo
Kudła Michał (KS Posnania Poznań) – kajakarstwo
Matkowska Iwona (WKS Grunwald Poznań) – zapasy – styl wolny
Michalik Monika (WKS Grunwald Poznań) – zapasy – styl wolny
Michalik Tadeusz (KS Sobieski Poznań) – zapasy – styl klasyczny
Robak Karol (OŚ AZS Poznań) – taekwondo olimpijskie
Słomiński Vincent (KS Stomil Poznań) – kajakarstwo
Stabno Bartosz (KS Posnania Poznań) – kajakarstwo
Szymański Jan (KS AZS AWF Poznań) – łyżwiarstwo szybkie
Wicenciak Adam (KW-04 Poznań) – wioślarstwo
Wicherska Ewelina (Poznański Klub Bokserski) – boks
Wojnarowska Ewelina (KS Warta Poznań) – kajakarstwo

Prezydent nagrodził również 10 najlepszych poznańskich klubów w Systemie Sportu Młodzieżowego, w którym klasyfikowane są kluby z całej Polski.

1. AZS OŚ.Poznań (5. miejsce w Polsce)
2. AZS-AWF Poznań (7.)
3. KS Posnania Poznań (9.)
4. KS Warta Poznań (11.)
5. KS Sobieski Poznań (39.)
6. WKS Grunwald Poznań (40.)
7. SL Olimpia Poznań (80.)
8. KKS Lech Poznań SA (105.)
9. KS Energetyk Poznań (114.)
10. KW-04 Poznań (209.)

Nagrodzeni zostali również medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy w kategorii junior i młodzieżowiec (dyscypliny olimpijskie): Ariana Borkowska, Bartosz Dubiak, Szymon Kozłowski, Michał Kudła, Katarzyna Lis, Michał Łubniewski, Albert Millert, Łukasz Piochacz, Damian Rewers, Łukasz Rybakowski, Bartosz Stabno, Grzegorz Szpynda i Mateusz Świętek.

Wyróżnienia specjalne otrzymali także Damian Kubiak (srebrny medalista mistrzostw Europy – waga do 75 kg – Para Taekwondo WTF), Maria Pańczak („Pani Parasolka”), Bogusław Roszyk (dyrektor najstarszego maratonu pływackiego w Polsce „Wpław przez Kiekrz”) i Artur Zakrzewski (brązowy medalista mistrzostw świata, akrobatyka sportowa – skoki na trampolinie synchronicznie).

Z rąk Prezydenta wyróżnienia otrzymało również 15 Superseniorów Poznańskiego Sportu, czyli wybitne osoby, które swoją działalnością i życiem przyczyniły się do rozwoju sportu w Poznaniu. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Jan Bartkowiak, dr Andrzej Daszkiewicz, Eugeniusz Dylewicz, Jerzy Gessner, Czesław Konieczny, Zenon Kordylewski, Marian Kowalczyk, Kazimierz Lewandowski, Roman Luty, Maria Majewska, dr Zbigniew Orywał, Teofil Różański, Zbigniew Szczot, Zdzisław Talarczyk oraz Andrzej Wituski.

źródło: poznan.pl

Szczegółowe osiągnięcia poszczególnych zawodników dostępne są tutaj (plik w formacie .pdf).

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz