Poznań City Center AZS - fot. Wojciech Klepka
Poznań City Center AZS - fot. Wojciech Klepka
Poznań City Center AZS – fot. Wojciech Klepka

W sobotę zmagania na zapleczu ekstraklasy rozpoczynają koszykarki. W I lidze w tym sezonie występować będą dwie poznańskie drużyny JTC MUKS Poznań i Poznań City Center AZS. Oba zespoły mają różne cele na ten sezon. 

JTC MUKS Poznań chce w tym sezonie powalczyć o awans do ekstraklasy. Zespół wzmocnił się między innymi Aleksandrą Dziwińską, Ramoną Casimiro, Magdaleną Idziorek, Barbarą Skowronek czy Anitą Szemraj. Wszystko to zawodniczki, które mogą odgrywać ważną rolę w drużynie.

Przede wszystkim udało się jednak zebrać grupę sponsorów, która zapewnia stabilność finansową drużyny.  Na inaugurację ligi MUKS podejmie ekipę Lidera Swarzędz. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 15.30 w hali Osir na ul. Chwiałkowskiego.

Druga z naszych drużyn niespodziewanie ma bardzo niskie notowania. W zeszłym sezonie Poznań City Center AZS walczył o awans do TBL, w tym roku ma walczyć o utrzymanie. Skład drużyny bardzo się zmienił. Odeszły Magdalena Idziorek, Barbara Skowronek, Magdalena Koperwas, Żaneta Durak czy Magdalena Ratajczak. Wszystko to zawodniczki,  które decydowały o obliczu akademiczek. W ich miejsce do drużyny dołączyły Patrycja Szelągowska, Paulina Adamowicz, Joanna Rzeszutek i Marcelina Pawlikowska.

Czy uda im się zastąpić te, które odeszły to dopiero pokaże nadchodzący sezon. Na początek akademiczki zagrają w Ostrowie z jednym z kandydatów do awansu, Ostrovią. Początek meczu w sobotę o 18.30.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments