Od piątku do soboty w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego rozegrany został towarzyski turnieju koszykówki Biofarm Basket Cup. W rywalizacji juniorów do lat 18 udział wzięło sześć drużyn. Najlepsi okazali się zawodnicy KS Rosa Sport Radom, którzy w meczu o pierwsze miejsce pokonali gospodarzy z Biofarmu Basket Junior Poznań.
Zespoły rywalizowały ze sobą według systemu każdy z każdym. Rosa i Biofarm Basket po dwóch dniach rywalizacji miały po cztery wygrane. W niedzielnym spotkaniu o tytuł najlepszej drużyny turnieju radomianie wygrali z poznaniakami 76:70.
Stolicę Wielkopolski w hali POSiR reprezentowali także zawodnicy MKK Pyra, którzy z jednym zwycięstwem na koncie zajęli piąte miejsce.
DZIEŃ I (26.09)
Biofarm Basket Junior Poznań – SKM Zastal Zielona Góra 69:46 (18:8, 18:6, 20:17, 13:15)
Basket: Ryżek 15, Kurpisz 14, Skrzypek 12, Gruszczyński 11, Rybakowski 11, Nowak 6, Madanowski, Podgórski, Kraszkiewicz, Dratwa, Lichtański.
Zastal: Pogoda 10, Mąkowski 9, Kalka 7, Lisiecki 6, Otrowski 4, Zienkiewicz 4, Skubiński 2, Siedow 2, Traczyk 2, Nowotnik, Bednarczyk, Nowak.
Biofarm Basket Junior Poznań – WTK Włocławek 57:53 (17:11, 16:14, 14:17, 10:11)
Basket: Gruszczyński 17, Ryżek 14, Kurpisz 12, Skrzypek 6, Rybakowski 4, Nowak 4, Kraszkiewicz, Witkowski.
WTK: Wojciechowski 12, Tuszyński 12, Marchlewski 11, Matusiak 10, Chojnacki 4, Ręgocki 2, Cieślakiewicz 2, Studziński, Ćwikliński, Kłódkowski.
MKK Pyra Poznań – KS Rosa Sport Radom 53:64 (17:17, 19:13, 9:14, 8:20)
Rosa: Stopierzyński 15, Bejnar 13, Chruściel 11, Kołakowski 10, Wydra 9, Porębski 4, Kowalski 2, Pluta, Druszcz
Pyra: Frąckowiak 21, Chmielewski 14, Gudełajtis 7, Nowak 4, Nawrot 3, Libera 2, Jesse 2, Garczyk 0.
MKS Polonia Warszawa – WTK Włocławek 64:66 (14:13, 17:12, 14:14, 12:18, 7:9)
WTK: Marchlewski 18, Matusiak 9, Cieślakiewicz 9, Wojciechowski 9, Chojnacki 8, Tuszyński 5, Ręgocki 4, Kłódkowski 4, Ćwikliński, Studziński.
Polonia: Rogucki 17, Samsonowicz 15, Tatarek 8, Blaszkiewicz 8, Wizomirski 8, Szymański 4, Seger 4, Sałkowski, Aderek, Bieganowski.
KS Rosa Sport Radom – SKM Zastal Zielona Góra 69:43 (18:12, 18:9, 16:11, 17:11)
Rosa: Bejnar 16, Pruszcz 16, Wydra 11, Kołakowski 8, Orębki 7, Stopierzyński 6, Szymaniak 2, Kowalski 2, Pluta 1, Bączek, chruściel.
Zastal: Skubiński 11, Pogoda 8, Bednarczyk 5, Kalka 4, Nowotnik 4, Nowak 3, Lisiecki 2, Ostrowski 2, Zienkiewicz 2, Siedow 2, Mąkowski.
MKK Pyra Poznań – MKS Polonia Warszawa 45:56 (13:20, 10:12, 17:12, 5:12)
Polonia: Rogucki 14, Samsonowicz 10, Seger 10, Powierża 8, Aderek 5, Tatarek 3, Blaszkiewicz 2, Szymańcki 2, Wiszomirski 2, Bogusz.
Pyra: Frąckowiak 17, Gudełajtis 9, Garczyk 6, Chmielewski 5, Nawrot 4, Libera 2, Nowak 2, Żarnowski, Pochylski, Kossowski.
DZIEŃ II (27.09)
MKS Polonia Waraszawa – Biofarm Basket Junior Poznań 61:68 (14:20, 9:21, 13:19, 25:8)
Basket: Ryżek 18, Nowak 11, Kurpisz 11, Kraszkiewicz 9, Madanowski 8, Skrzypek 5, Rybakowski 3, Witkowski 3, Dratwa, Lichtański.
Polonia: Samsonowicz 21, Wyszomirski 19, Seger 6, Rogucki 5, Tatarek 5, Blaczkiewicz 3, Całkowski 2, Bogusz, Szymański, Powierża, Bieganowski.
Biofarm Basket Junior Poznań – MKK Pyra Poznań 73:43 (15:8, 18:18, 27:10, 13:7)
Basket: Ryżek 21, Skrzypek 14, Kurpisz 13, Rybakowski 8, Witkowski 5, Szafraniak 4, Kraszkiewicz 4, Madanowski 2, Podgórski 2, Dratwa, Lichtański.
Pyra: Frąckowiak 13, Gudełajtis 9, Chmielewski 7, Nawrot 5, Nowak 4, Garczyk 3, Libera 2, Jesse, Kania, Pochylski, Kossowski.
SKM Zastal Zielona Góra – MKK Pyra Poznań 77:82 (22:21, 27:19, 14:20, 14:22)
Zastal: Mąkowski 26, Siedow 14, Pogoda 12, Lisiecki 8, Skubiński 6, Kalka 5, Bednarczyk 3, Ostrowski 2, Nowotnik 1, Zienkiewicz.
Pyra: Frąckowiak 29, Gudełajtis 14, Libera 13, Nowak 8, Chmielewski 7, Jesee 5, Nawrot 4, Garczyk 2, Kossowski.
KS Rosa Start Radom – WTK Włocławek 88:74 (20:29, 26:24, 19:17, 23:14)
Rosa: Chruściel 16, Bejman 14, Kołakowski 12, Kowalski 12, Druszcz 10, Stopierzyński 9, Wydra 8, Orębski 4, Pluta 3.
WTK: Cieślakiewicz 17, Matusiak 15, Ręgocki 12, Marchlewski 10, Chojnacki 6, Tuszyński 6, Kłódkowski 5, Ćwikliński 3, Wojciechowski, Studziński.
SKM Zastal Zielona Góra – WTK Włocławek 75:68 24:29, 17:11, 17:14, 17:14
Zastal: Nowotnik 21, Pogoda 15, Ostrowski 10, Mąkowski 10, Kalka 7, Siedow 6, Skubiński 4, Lisiecki 2, Ziekiewicz, Nowak.
WTK: Chojnacki 21, Matusiak 12, Ręgocki 11, Cieślakiewicz 7, Marchlewski 5, Studziński 4, Ćwikliński 3, Tuszyński 3, Kłódkowski 2, Wojciechowski.
KS Rosa Sport Radom – MKS Polonia Warszawa 73:57 (16:20, 17:15, 23:6, 17:16)
Rosa: Druszcz 17, Bejnar 9, Orębski 7, Chruściel 7, Kołakowski 6, Wydra 6, Kowalski 6, Pluta 6, Stopierzyński 6, Stasiak 3, Bączek, Szymaniak.
Polonia: Samsonowicz 14, Błaszkiewicz 10, Wiszomirski 9, Rogucki 7, Tatarek 6, Szymański 6, Powierża 2, Bogusz 2, Aderek 1, Seger, Sałkowski.
DZIEŃ III (28.09)
Biofarm Basket Junior Poznań – KS Rosa Sport Radom 70:76 (17:22, 15:13, 16:24, 22:17)
Basket: Kurpisz 27, Skrzypek 16, Ryżek 10, Rybakowski 10, Witkowski 6, Szafraniak 1, Kraszkiewicz, Madanowski.
Rosa: Bejmar 15, Stopierzyński 11, Obębski 10, Druszcz 10, Wydra 10, Chruściel 9, Kowalski 6, Pluta 3, Kołakowski 2.
MKS Polonia Warszawa – SKM Zastal Zielona Góra 87:65 (24:20, 15:19, 18:19, 30:7)
Polonia: Samsonowicz 32, Rogucki 14, Wiszomirski 9, Seger 9, Powierża 8, Szymański 4, Bogusz 4, Błaszkiewicz 3, Tatarek 2, Bieganowski 2.
Zastal: Mąkowski 20, Pogoda 14, Lisiecki 10, Siedow 6, Zienkiewicz 5, Nwotnik 5, Skubiński 3, Kalka 2, Ostrowski, Nowak.
MKK Pyra Poznań – WTK Włocławek 46:86 (19:22, 11:23, 9:13, 7:28)
Pyra: Nowak 10, Chmielewski 8, Gudełajtis 8, Żarnowski 6, Libera 6, Garczyk 4, Kossowski 2, Nawrot 2, Frąckowiak, Pochylski, Kania.
WTK: Kłódkowski 22, Tuszyński 13, Marchlewski 12, Matusiak 10, Cieślakiewicz 10, Ćwikliński 7, Chojnacki 6, Wojciechowski 5, Ręgocki 1, Studziński.
Klasyfikacja końcowa:
m | drużyna | wygrane – przegrane |
1. | KS Rosa Sport Radom | 5-0 |
2. | Biofarm Basket Junior Poznań | 4-1 |
3. | WTK Włocławek | 2-3 |
4. | MKS Polonia Warszawa | 2-3 |
5. | MKK Pyra Poznań | 1-4 |
6. | SKM Zastal Zielona Góra | 1-4 |
MVP turnieju:
Damian Orębski – KS Rosa Sport Radom
Statuetki najlepszego zawodnika drużyny otrzymali:
Hubert Stopierzyński – KS Rosa Sport Radom
Szymon Ryżek – Biofarm Baket Junior Poznań
Adam Chojnacki – WTK Włocławek
Michał Samsonowicz – MKS Polonia Warszawa
Wojciech Frąckowiak – MKK Pyra Poznań
Damian Pogoda – SKM Zastal Zielona Góra