foto: UM Poznań
foto: UM Poznań
foto: UM Poznań

Dzisiaj POSiR opublikował trasę tegorocznego Poznań Maratonu. Są w niej pewne zmiany, które nie tylko dostarczą biegaczom pewnych ułatwień, ale także uatrakcyjnią widowisko. Zawodnicy pobiegną po murawie Inea Stadionu!

15. Poznań Maraton odbędzie się 12 października. Start imprezy już o godzinie 9:00. Biegacze rozpoczną swoje męczarnie na ulicy Grunwaldzkiej. Z kolei meta zlokalizowana będzie na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nowa trasa jest bardziej wygodna dla biegaczy. Nie będą oni musieli podbiegać na ulicy Serbskiej. Na ten etap trasy uczestnicy narzekali w latach ubiegłych. Podbieg ten nazwano nawet poznańskim Heartbreak Hill.  Zamiast wybiegać z ronda Śródka w prawo w ul. Podwale i ku mostowi Lecha trasa poprowadzi prosto przez Ostrów Tumski.

Ciekawą nowością jest z pewnością fragment w okolicach ulicy Bułgarskiej. Biegacze przedostać się będą musieli przez murawę Inea Stadionu. Uczestnicy będą więc mogli zobaczyć stadion z perspektywy boiska.

Ostatnią zmiana dotyczy końcówki biegu. Tym razem z ulicy Pułaskiego zawodnicy pobiegną prosto w ulicę Roosevelta, a następnie dotrą na tereny MTP oraz wreszcie mety. Ma to związek z opiniami na temat kondycji kostki brukowej na ulicy Mickiewicza.

Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo do zmiany trasy biegu. Ta zostanie sprawdzona i zmierzona dopiero w lipcu, a po tym procesie może jeszcze ulec zmianie.

Przypomnijmy, że ostateczny termin zapisów mija 2 października. Opłata startowa wynosi 100 zł (do 31 sierpnia), 150 zł (od 1 do 17 września) i 200 zł (od 18 września do 2 października).

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz