Koszykarki Poznań City Center AZS przed sezonem przez wielu skazywane były na porażki. Akademiczki w sześciu meczach przegrały jednak tylko raz, a po niedzielnym zwycięstwie w Swarzędzu nad Liderem 63:53 pierwsze miejsce w tabeli I ligi przegrywają tylko gorszym stosunkiem punktów.

Do połowy pierwszej kwarty trwała wyrównana walka kosz za kosz. Gospodynie prowadziły 10:9 i od tego momentu przestały kompletnie trafiać do kosza. Kolejne dziewięć rzutów z gry podopiecznych trenerki Anny Talarczyk było niecelnych. Kryzys zawodniczek Lidera w pełni wykorzystały poznanianki, które po serii 14:0 na początku drugiej części spotkania prowadziły 23:10.

Koszykarki ze Swarzędz z każdą minutą mozolnie odrabiały straty. AZS cały czas utrzymywał jednak kilkupunktową przewagę. Aż do połowy trzeciej kwarty. Tym razem to podopiecznym trenera Ryszarda Barańskiego przytrafił się kryzys. Na początku czwartej kwarty Lider ze stanu 33:40 doprowadził do remisu po 42, a następnie odzyskał prowadzenie 44:42.

Wyrównana walka nie trwała długo. Na siedem minut przed końcem spotkania był remis po 47, a miejscowe zaczęły popełniać błędy z początku meczu. Swarzędzanki przez ponad pięć minut nie zdobyły ani jednego punktu. Natomiast poznanianki trafiały raz za razem, co dało im prowadzenie 58:47. Lider miał jeszcze dwie minuty na odrobienie strat, ale nie był już w stanie dogonić dobrze dysponowanych tego dnia zawodniczek ze stolicy Wielkopolski, które ostatecznie wygrały 63:53.

Poznań City Center AZS do zwycięstwa poprowadziła Kinga Woźniak. Kapitan drużyny zdobyła 19 punktów, rozdała 5 asyst i miała 4 przechwyty. Na tablicach rządziła natomiast Daria Marciniak, która zapisała na swoim koncie kolejne double-double – 10 punktów oraz 16 zbiórek. Natomiast 15 punktów padło łupem Elżbiety Giedrojć.

Poznaniaki dobrze powstrzymały także najlepszego strzelca Lidera Aleksandrę Drzewińską. Popularna „Zdzicha” w niedzielę zdobyła zaledwie 8 punktów przy skuteczności rzutów z gry 2/8.

Lider Swarzędz – Poznań City Center AZS 53:63 (10:21, 16:13, 14:8, 13:21)

Lider: Aleksandra Pietraszek 12, Anna Gurzęda 10, Paulina Babij 9, Iwona Szarzyńska 8, Aleksandra Drzewińska 8,  Katarzyna Grześczyk 6, Emilia Rutkowska 0, Magdalena Dedio 0, Magdalena Iwanowicz 0.

AZS: Kinga Woźniak 19, Elżbieta Giedrojć  15, Daria Marciniak 10, Paulina Adamowicz 7, Kinga Banach 4, Karolina Budeń 4, Patrycja Szelągowska 2, Magdalena Wojdalska 2, Marcelina Pawlikowska 0.