Poznań City Center AZS pokonał Grot Dekorex Pabianice 71:48 w pierwszym meczu drugiej fazy I ligi koszykówki kobiet. Ponad połowę punktów dla Akademiczek zdobyły w sumie Magdalena Wojdalska i Daria Marciniak.

Przyjezdne wystąpiły w mocno osłabionym składzie. W Poznaniu z powodu kontuzji nie zagrała najlepsza zawodniczka drużyny z Pabianic Leona Jankowska. Zabrakło także chorej Anny Krajewskiej. W sumie trenerka Sylwia Wlaźlak miała do dyspozycji 10 zawodniczek.

Wynik spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Początek meczu był wyrównany, ale od remisu 12:12 Akademiczki kompletnie zdominowały rywalki. Dzięki serii 19:0 po trzech minutach drugiej kwarty poznanianki prowadziły 31:12, a na przerwę schodziły z jeszcze większą przewagą (42:21).

Pabianiczanki próbowały odrabiać straty. Jednak w sobotę nie były w stanie zagrozić podopiecznym trenera Ryszarda Barańskiego. AZS grał na wysokiej skuteczności rzutów i nie miał żadnych problemów ze zdobywaniem punktów. Należy zapomnieć tylko o czwartej kwarcie, która zakończyła się niespotykanie niskim wynikiem – 7:6 dla Dekoreksu.

Brak Leony Jankowskiej w stu procentach wykorzystała Daria Marciniak. 20-letnia zawodniczka zdobyła 20 punktów i miała 17 zbiórek. Pod koszem nie było mocnych na „Giewonta”, natomiast na obwodzie królowała Magdalena Wojdalska, która zapisał na swoim koncie 22 punkty przy wysokiej skuteczności rzutów na poziomie 62,5% (8/12 za 2 i 2/4 za 3).

Po sobotniej wygranej Poznań City Center AZS awansował na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając AZS Politechnikę Koronę Kraków, który przegrał niespodziewanie z drużyną SMS PZKosz Łomianki.

Poznań City Center AZS  – Grot Dekorex Pabianice 71:48 (17:12, 25:9, 23:20, 6:7)

Poznań: Magdalena Wojdalska 22, Daria Marciniak 20, King Woźniak 9, Patrycja Szelągowska 6, Elżbieta Giedrojć 5, Kinga Banach 4, Karolina Budeń 3, Paulina Adamowicz 2, Agata Siwińska, Maria Adamska, Joanna Rzeszutek, Marcelina Pawlikowska.

Pabianice: Angelika Kowalska 15, Joanna Szałecka 10, Joanna Rozwandowicz 8, Katarzyna Szymańska 6, Renata Piestrzyńska 5, Anna Krakowska 4.

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.