Porażką zakończył się pierwszy sparing rezerw Lecha Poznań przed nowym sezonem. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia ulegli Lubuszaninowi Trzcianka 0:2 tracąc obydwie bramki jeszcze przed przerwą.

Zespół Lecha II w lecie przeszedł sporą rewolucję kadrową. Odeszło kilku piłkarzy, którzy jeszcze wiosną stanowili o jego sile m.in. Piotr Kurbiel, Niklas Zulciak, Krystian Sanocki, Tomasz Dejewski czy Lucas Guedes. Drużyna musi się na nowo zgrać, gdyż pojawiło się w niej kilka nowych twarzy, w tym dwóch testowanych zawodników. To Dominik Jończy z Zagłębia Lubin i Filip Tylczyński z Bałtyka Koszalin. Nie dziwi zatem fakt, że w sparingu lepszy okazał się czwartoligowiec z Trzcianki.

– W drużynie jest sporo zmian, więc potrzebujemy czasu. Mamy nadzieję, że z każdym meczem i z każdym tygodniem będzie to coraz lepiej wyglądało – mówił drugi trener rezerw Lecha Marek Bajor.

Lubuszanin szybko objął prowadzenie w sparingu, już w 7. minucie Jakub Budzyń zaskoczył strzałem z dystansu Bartosza Przybyła. Golkiper rezerw nie popisał się także w 38. minucie, kiedy źle obliczył lot piłki, a następnie sfaulował nadbiegającego piłkarza Lubuszanina. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Paweł Iwanicki.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Paweł Tomczyk, który wniósł sporo ożywienia w szeregi lechitów. Młody napastnik miał kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, ale brakowało precyzji (trafił w słupek) albo bronił golkiper gości. Swoją szansę miał także testowany Jończy, lecz nie trafił w bramkę. Ostatecznie rezerwy Lecha przegrały 0:2.

– Na pewno nie było to nasze za dobre spotkanie. Był to pierwszy mecz rozegrany w okresie przygotowawczym. Było sporo błędów, na które będziemy musieli zwrócić uwagę. Gra nie układała nam się, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej części było sporo zmian i u nas i u rywala, dlatego zaczęliśmy dochodzić do swoich sytuacji – powiedział Bajor.

Kolejny sparing drugi zespół Kolejorza rozegra 23 lipca z Widzewem Łódź. Początek sezonu w III lidze zaplanowano na 6-7 sierpnia, a pierwszym rywalem poznaniaków będą rezerwy Pogoni Szczecin.

Lech II Poznań – Lubuszanin Trzcianka 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Budzyń (7.), 0:2 Iwanicki (40. – karny)

Lech II: Bartosz Przybył – Marcin Banaszak (46. Filip Nawrocki), Kacper Wojdak (46. Jakub Pawlicki), Dominik Jończy – Wendel Bueno (66. Maciej Orłowski), Maciej Spychała (46. Jakub Moder), Marcin Wasielewski (46. Tymoteusz Puchacz) – Filip Tylczyński, Krzysztof Kołodziej (46. Wojciech Mielcarek) – Dawid Kurminowski (46. Paweł Tomczyk), Kacper Chodyna (46. Tomasz Kaczmarek)