Po dwóch remisach w przedsezonowych meczach kontrolnych piłkarki Polonii w końcu odniosły zwycięstwo. Pokonały w Kórniku tamtejszą Kotwicę 4:1.

Na początku mecz był bardzo zacięty. Zawodniczki z obu drużyn chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Prowadzenie gospodarzom pięknym strzałem zapewniła Martyna Boguszyńska. Później dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie zdobyły futbolistki ze stolicy Wielkopolski. Autorkami trafień zostały Dorota Czech i Laura Czudzińska.

W drugiej części gry szkoleniowiec Kotwicy Łukasz Jankowiak dał szanse zaprezentowania się młodym zawodniczkom. Mimo, że grały bardzo dobrze, to nie udało im się wyrównać. Zamiast tego Polonistki dołożyły dwa kolejne trafienia. Gole strzeliły Aleksandra Tyl oraz Alicja Zając.

Warto dodać, że w tym meczu naprzeciw siebie stanęły zawodniczki, które nie tak dawno grały razem w jednej drużynie na Mistrzostwach Polski piłki plażowej kobiet w Gdyni. Wówczas jako AZS UAM piłkarki z Poznania zdobyły mistrzostwo kraju.

Kotwica Kórnik – Polonia Poznań 1:4 (1:2)

Bramki: Martyna Boguszyńska – Czech, Laura Czudzińska, Aleksandra Tyl, Alicja Zając

Kotwica: Godlewska, Chojnacka, Plewa, Majewska, Boruch, Jakuła, Boćkowska, Sikora, Boguszyńska, M.Kaczmarczyk, Jędraszak.

W drugiej połowie zagrały także: Królak, Szprync, Joppek, Małaszczuk, Magoń, Haremska, Girenacka.

Polonia: Dewicka, Grześkowiak, Filipiak, Czudzińska, Jacewicz, Czech, Liczbińska, Tyl, Zalaszewska, Kościelna, Zając.

W drugiej połowie zagrały także: Krajewska, M.Nowak, Lewandowska, Beszterda.

źródła: własne / Polonia Poznań / Kotwica Kórnik