Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań pewnie pokonały outsidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Włocłavię Włocławek 5:0. Bramki zdobyli Tomasz Dejewski, Piotr Kurbiel, Mateusz Klichowicz i dwukrotnie Dawid Kurminowski. 16-latek zaliczył udany debiut w drugim zespole Kolejorza.

Poznaniacy tym razem w lidze zmierzyli się z ostatnią drużyną w tabeli, Włocławią. Można było spodziewać się łatwej przeprawy, jednak lechici w pierwszej połowie nie potrafili strzelić żadnego gola. Swoją przewagę udowodnili dopiero po przerwie.

W 47. minucie prowadzenie rezerwom dał Dejewski, a kilkadziesiąt sekund później podwyższył je Kurbiel. Jeszcze przed upływem godziny gry swoje trafienie zaliczył także Klichowicz. Trener Patryk Kniat spokojny o wygraną mógł wpuścić na boisko debiutanta Kurminowskiego. 16-latek ostatnio był w dobrej formie, strzelał gole w młodszych zespołach co nie uszło uwadze szkoleniowcowi Lecha II. Młody piłkarz pokazał się z bardzo dobrej strony i dwukrotnie wpisał na listę strzelców.

– Wygrana cieszy, ale kilka mocniejszych słów musiało paść w przerwie. To był mecz debiutów. W bramce Adrian Szady i młodziutki napastnik Dawid Kurminowski. Występy mogą zaliczyć do udanych, Adrian na zero z tyłu, Dawid z dubletem w pierwszym meczu w seniorskiej piłce. To cieszy. Teraz skupiamy się już tylko na środowym finale Pucharu Polski ze Środą Wielkopolską – powiedział po meczu trener Kniat.

Lech Poznań – Włocławia Włocławek 5:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dejewski (47.), 2:0 Kurbiel (48.), 3:0 Klichowicz (59.), 4:0 Kurminowski (70.), 5:0 Kurminowski (80.)

Lech II: Adrian Szady – Maciej Orłowski, Antonijs Cernomordijis, Tomasz Dejewski, Kamil Szubertowski – Marcin Gawron, Wiktor Witt (63. Vladislavs Fjodorovs) , Piotr Rymar (46. Kamil Jóźwiak) – Mateusz Klichowicz (73. Dawid Juchacz) , Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel  (63. Dawid Kurminowski)

źródło: lechpoznan.pl