Unia Swarzędz - GKS Dopiewo

Czwarte zwycięstwo z rzędu i siódmy mecz bez porażki – to statystyki, którymi mogą pochwalić się podopieczni Jakuba Ostrowskiego. W ostatnią sobotę kwietnia Unia zwyciężyła nad GKS-em Dopiewo 5:2.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta. Wiele działo się w środku boiska, rzadko dochodziło do strzałów. Do przerwy nikt nie strzelił gola.

Po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami. Jako pierwszy na listę strzelców w 61. minucie zapisał się Mateusz Świergiel. Skrzydłowy Unii wykorzystał podanie Kamila Czaplickiego, oddając uderzenie nie do obrony golkipera gości. Prowadzenie swarzędzan podwyższył Tomasz Węcławek, który w akcji sam na sam trafił w Duszyńskiego, ale jego obrona odbiła się szczęśliwie od Węcławka i piłka wpadła do siatki.

Kiedy piłkarze z Dopiewa stracili dwie bramki, rzucili się do odrabiania strat. Efektem był fenomenalny gol po potężnym strzał Patryka Bordycha z dwudziestego metra w okienko kasty strzeżonej przez Andrzeja Budnika.

Unici w międzyczasie podejmowali kolejne próby, by móc wyprowadzić trzeci cios przyjezdnym. W 85. minucie zamieszanie w polu karnym GKS-u wykorzystał Filip Soboń i skierował futbolówkę z wyskoku pod poprzeczkę bramki podopiecznych Michała Waraczyńskiego.

Końcówka meczu była szalenie emocjonująca. W 89. minucie po składnej akcji goście ponownie zdobyli bramkę kontaktową. Autorem trafienia został Tomasz Pawelec. Wydarzenie to spowodowało totalne odkrycie się zespołu z Dopiewa. W pełni wykorzystał ten fakt Marek Gołembowski, który w czasie doliczonym dwukrotnie strzałami z pola karnego (sic!) pokonał bramkarza przyjezdnych.

Unia Swarzędz – GKS Dopiewo 5:2 (0:0)

Bramki: Mateusz Świergiel (61′), Tomasz Węcławek (73′), Filip Soboń (85′), Marek Gołembowski (90′, 90′) – Patryk Bordych (83′), Tomasz Pawelec (89′).

Unia: 22. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski (60′ 6. Kamil Czaplicki), 3. Jakub Dohnal, 18. Jakub Marzyński (66′ 8. Filip Soboń), 14. Patryk Pawłowski  – 5. Marcin Nowicki, 19. Kamil Boruń, 15. Marek Gołembowski, 10. Mateusz Świergiel, 11. Dominik Nowacki (60′ 7. Tomasz Węcławek)  – 9. Krzysztof Stępiński (76′ 17. Mikołaj Nowak).

GKS: 35. Maciej Duszyński – 5. Jakub Pawlak, 18. Maciej Ratajski, 2. Łukasz Goiński, 3. Mariusz Grzegorzewicz, 6. Tomasz Pawelec, 14. Patryk Bordych, 11. Łukasz Szczudeł (55′ 19. Sebastian Łuczak), 9. Przemysław Halasz, 15. Jan Borowiak (83′ 13. Patryk Klój), 10. Marek Woroch (68′ 8. Lucas Coelho Silva Marques).

Czerwona kartka: Maciej Ratajski (52′).

Sędzia: Maciej Ziółkowski