Piłkarze Lecha Poznań od poniedziałku przebywają na urlopach. Powrócą z nich 13 czerwca i wtedy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. W planach m.in. sparing z Victorią Września i obóz przygotowawczy pod Sochocinem.

W niedzielę piłkarze Kolejorza rozegrali ostatni mecz sezonu z Ruchem Chorzów. Po nim otrzymali wolne od sztabu szkoleniowego. Z racji tego, że tym razem urlopy potrwają niemal miesiąc nie będzie okresu roztrenowania. – Tym razem przerwa w treningach będzie trwała blisko miesiąc, ale tylko ze względu na rozpoczynające się w czerwcu mistrzostwa Europy – mówi trener Lecha Jan Urban.

Zawodnicy mają dwa tygodnie wolnego. Od początku czerwca rozpoczną zajęcia indywidualne przygotowane przez trenerów przygotowania fizycznego. – Każdy z piłkarzy otrzymał rozpiskę treningową – tłumaczy szkoleniowiec.

Do treningów piłkarze powrócą 13 czerwca. Pięć dni później rozegrają pierwszy sparing z Victorią Września z okazji 85 lat istnienia tego klubu. To na razie jedyny pewny mecz kontrolny, pozostałe są w fazie ustalania.

Pomiędzy 20 a 30 czerwca zespół wyjedzie na obóz przygotowawczy, a zatrzyma się w Hotelu Bonifacio pod Sochocinem. Tam drużyna będzie miała do dyspozycji pełnowymiarowe boisko z naturalną trawą o wymiarach 105 na 68 metrów.

Nowy sezonu ruszy 9 lipca, a Lech na inaugurację rozegra mecz o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. Tydzień później rozpoczną się rozgrywki Ekstraklasy, ale terminarz nie jest jeszcze znany.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz