Polonia Poznań przegrała u siebie z liderem I ligi grupy północnej Sztormem AWFiS Gdańsk 0:3. Po tej porażce zawodniczki ze stolicy Wielkopolski mają już tylko punkt przewagi nad czwartą w tabeli Pragą Warszawa.

Wbrew wynikowi mecz był bardzo wyrównany. Przyjezdne wygrały, ponieważ skutecznie wykorzystały błędy defensywy Polonii. Gdańszczanki pierwszą bramkę zdobyły w 13. minucie, kiedy to pozostawiona bez krycia Karolina Wierzbicka skutecznie wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Piłkarki Sztormu kolejne dwa gole strzeliły w drugiej połowie. W 65. minucie Dominikę Dewicką, po zamieszanie w polu karnym Polonii, po raz drugi pokonała Wierzbicka. Pod koniec spotkania wynik na 3:0 ustaliła Martyna Zańko.

Poznanianki również miały swoje okazje do strzelenia gola. Jednak w niedzielę Magdalena Kołacz podtrzymała fantastyczną passę. Bramkarka Sztormu ostatni raz bramkę straciła 9 listopada zeszłego roku. Od tego czasu pozostała niepokonana w czterech kolejnych meczach.

Po tym spotkaniu zawodniczki ze stolicy Wielkopolski pozostały na trzecim miejscu w tabeli i na pięć kolejek przed końcem sezonu tracą do liderującego Sztormu dziewięć punktów.

Polonia Poznań – Sztorm AWFiS Gdańsk 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Karolina Wierzbicka (13.), 0:2 – Karolina Wierzbicka (65.), 0:3 – Martyna Zańko (78.).

Polonia: Dominika Dewicka – Monika Nowak, Anna Jacewicz, Agnieszka Rezler, Barbara Kłosek, Magdalena Kłosek (75. Zuzanna Filipiak), Agnieszka Szafran, Monika Marczak, Laura Czudzińska, Agnieszka Tyl (55. Karolina Grześkowiak), Alicja Busza.

Sztorm: Magdalena Kołacz – Dominika Dopke (82. Marcjanna Zawadka), Angelika Bużan, Natalia Świętoniowska, Martyna Wróbel, Wiktoria Słowy (83. Krystyna Cywińska), Kinga Bużan Klaudia Słowińska (28. Marta Stasiulewicz), Karolina Wierzbicka (85. Weronika Sikorska), Klaudia Kamińska (54. Monika Pielowska), Martyna Zańko.

Żółte kartki: Marczak – Słowińska, Wierzbicka, Zańko, Świętoniowska.