Warta Poznań przegrała pierwszy mecz w tym sezonie. Porażka na wyjeździe z Sokołem Kleczew 2:4 kosztowała „Zielonych” spadek na drugie miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Kibice na stadionie w Kleczewie nie nudzili się przez całe spotkanie. Już w 10. minucie Łukasz Spławski zdobył bramkę dla Warty mocnym uderzeniem w polu karnym. Jednak gospodarzy to nie zniechęciło, wręcz przeciwnie. Po siedmiu minutach Sebastian Śmiałek doprowadził do remisu, zachowując najwięcej zimnej krwi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kwadrans później po golu Norberta Grzelaka gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1.

W drugiej połowie strzelanie znów zaczęli „Warciarze”. Na remis w 60. minucie trafił Łukasz Białożyt. Był to jednak ostatni gol „Zielonych” w tym spotkaniu, mimo kilku dogodnych sytuacji. Dużo skuteczniejsi okazali się gospodarze.

Po indywidualnej akcji Grzelaka i jego strzale zakotłowało się w polu karnym gości, a zamieszanie wykorzystał Łukasz Cichos, który wślizgiem wbił piłkę do bramki. Gola pieczętującego zwycięstwo gospodarzy zdobył Emil Thiakane.

Po tym meczu Warta straciła lidera na rzecz Jaroty Jarocin, a drużyna z Kleczewa wzmocniła się na trzeciej pozycji w stawce.

Sokół Kleczew – Warta Poznań 4:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Spławski (10.), 1:1 Śmiałek (17.), 2:1 Grzelak (31.), 2:2 Białożyt (60.), 3:2 Cichos (70.), 4:2 Thiakane (83.)

Sokół: Daniel Szczepankiewicz – Sebastian Antas, Robert Jędras, Mikołaj Pingot, Mateusz Goiński, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Śmiałek (90. Marcel Koziorowski ), Jakub Dębowski (85. Jakub Antosik), Norbert Grzelak (80. Krystian Sobieraj), Arkadiusz Bajerski (70. Emile Thiakane), Łukasz Cichos

Warta: Bartosz Pawłowski – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak (46. Wojciech Onsorge), Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz (46. Nikodem Fiedosewicz) – Łukasz Białożyt, Adrian Laskowski – Krzysztof Biegański, Gracjan Goździk, Michał Ciarkowski –  Łukasz Spławski