Luboński 1943 Luboń / fot. Wojciech Klepka - wojciechklepka.com

Tarnovia Tarnowo Podgórne wygrała z Lubońskim 1943 Luboń 4:0 w rozegranym awansem meczu 6. kolejki grupy północnej IV ligi. To pierwsze zwycięstwo Tarnovii pod wodzą Marcina Kikuta.

33-letni zawodnik już w 11. minucie zdobył bramkę dla swojej drużyny, a na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Marcin Mazurek. Kikut boisko opuścił w boisko w 55. minucie.

Chwilę po zejściu trenera Tarnovii Mazurek po raz drugi pokonał bramkarza Lubońskiego. Tym razem 28-letni obrońca strzelił gola pięknym strzałem z trzydziestu metrów. Na 4:0 wyniki spotkania w 59. minucie ustalił Bartosz Ślusarski.

Po tym meczu Tarnovia ma na koncie dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Natomiast Luboński nadal nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania.

– Gratuluję Tarnovii zwycięstwa. Wynik niestety jest efektem naszych błędów indywidualnych i znakomitych kontr rywali. Zespół Tarnovii miał 4 sytuacje bramkowe i wszystkie wykorzystał z zimną krwią. Do przerwy graliśmy dobrze, ale szybko stracona bramka na 2:0 zrujnowała nasz plan na drugą połowę. Musieliśmy się bardziej odkryć i kolejna kontra zabiła mecz. Dziękuję chłopakom za walkę, ale to nie wystarczyło dzisiaj do zdobycia punktu. Kuleje nasza gra w ataku i nad tym będziemy się skupiać na treningach. Na pewno nie złożymy broni, ale w kolejnych meczach musimy być jeszcze bardziej zaangażowani i agresywni. Trzeba poprawić cechy wolicjonalne i wyeliminować błędy indywidualne. Wierzę, że karta dla Lubonia jeszcze się odwróci – podsumował spotkanie Łukasz Kubiak, trener Lubońskiego, cytowany przez lubonski.com.

Luboński 1943 Luboń – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:4

Bramki: Marcin Kikut (11.), Marcin Mazurek (49., 57.), Bartosz Ślusarski (59.).

Luboński: Sebastian Adamski – Bartosz Ciarkowski, Dariusz Imbiorowicz, Krystian Swoboda, Barylski, Rafał Norek, Filip Goeldner, Eryk Skrzypczak, Tobiasz Garstka, Mateusz Forszpaniak, Bartłomiej Śron.

Na boisku pojawili się: Mateusz Pikul, Mateusz Moroń, Jonasz Jeżewski, Jakub Kasperski.

Tarnovia: Dmytro Jakowczenko – Szymon Jerzewski, Krzysztof Lachman, Adrian Kaliszan, Krzysztof Połczyński (62. Kacper Kikut) – Marcin Kikut (55. Damian Szurgot), Adrian Stypczyński, Paweł Kowal (74. Dawid Piskuła) – Marcin Mazurek (61. Adrian Reiss), Bartosz Ślusarski, Zbigniew Zakrzewski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments