Po ostatnich emocjonujących meczach tym razem szczypiorniści WKS Grunwaldu Poznań pewnie pokonali w derbach UKS Lidera Swarzędz 29:26 (12:10).

W poprzednich spotkaniach zawodnicy ze stolicy Wielkopolski do ostatnich minut walczyli o zwycięstwa, które odnosili po dramatycznych końcówkach. Tym razem ich wyższość nad rywalem nie podlegała dyskusji, a wynik był rozstrzygnięty dużo wcześniej.

Do przerwy co prawda prowadzili tylko dwoma bramkami, ale w drugiej połowie ich przewaga momentami wynosiła siedem goli (25:18, 27:20). Gościom ze Swarzędza dopiero w ostatnich minutach gościom udało się zmniejszyć rozmiary porażki.

WKS Grunwald – UKS Lider Swarzędz 29:26 (12:10)

WKS Grunwald: Pietrowski 1, Kulczyński – Fogler 5, Draszkiewicz 4, Majewski 3, Guraj 5, Gerhards 3, Krakowiak, Koligat, Westwal 4, Lubiewski 4, Kulczyński

źródło: wks-grunwald.poznan.pl