Warta Poznań przegrała drugi raz z rzędu, tym razem w lidze. W sobotnie popołudnie, mimo dominacji, uległa Pelikanowi Niechanowo 0:1. Jedyną bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu karnego zdobył Tomasz Bzdęga.

Spotkanie rozpoczęli „Zieloni” i to oni jako pierwsi zaatakowali. W 20. minucie uderzył Filip Brzostowski, ale zrobił to niecelnie. Dwie minuty później próbował z przewrotki Adrian Laskowski. Również bez powodzenia.

Przez całą pierwszą połowę lepiej grała „Duma Wildy”. Pelikan dopiero dziesięć minut przed przerwą przypomniał sobie jak naciera się na przeciwnika i zepchnął gospodarzy do defensywy.

W drugą część lepiej weszli piłkarze z Niechanowa zagrażając raz po raz bramce Filipowiaka. Chwilę później jednak spotkanie wyrównało się. W 60. minucie piłka z rzutu rożnego trafiła pod nogi Laskowskiego, który jednak z kilku metrów strzelił wprost w ręce golkipera gości.

Kwadrans później swoich sił strzeleckich spróbował Brzostowski. Mimo, że strzał był dobry to i z tego pojedynku Łagodziński wyszedł zwycięsko. Im bliżej było ostatniego gwizdka, tym większe były emocje na trybunach.

W 90. minucie Miłosz Brylewski sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”. Wykorzystał ją w doliczonym czasie Tomasz Bzdęga.

Porażka Warty sprawiła, że przewaga nad drugim w tabeli Pelikanem stopniała do jednego punktu.

Warta Poznań – Pelikan Niechanowo 0:1 (0:0)

Bramki: Tomasz Bzdęga (90. – rzut karny)

Warta: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański (85. Gracjan Goździk), Dominik Chromiński (60. Łukasz Białożyt), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Pelikan: Patryk Łagodziński – Daniel Ciach, Tomasz Bzdęga, Łukasz Zagadański (86. Dawid Retlewski), Mateusz Roszak (57. Damian Lenkiewicz), Damian Garstka, Jacek Figaszewski (81. Dawid Przybyszewski), Krzysztof Wolkiewicz (67. Dawid Radomski), Przemysław Otuszewski, Michał Trojanowski.

Żółte kartki: Miłosz Brylewski – Mateusz Roszak,  Tomasz Bzdęga, Damian Garstka, Przemysław Otuszewski.