GKS Tarnovia - Warta Międzychód / fot. gkstarnovia.pl

Marcin Kikut zadebiutował w sobotę jako trener czwartoligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne. Po ciekawym meczu jego zespół przegrał z Iskrą Szydłowo 2:3.

Kikut objął stanowisko pierwszego trenera niespełna dwa tygodnie temu, po tym jak z przyczyn osobistych z prowadzenia drużyny zrezygnował Szymon Bartkowiak. Wcześniej od stycznia tego roku był zawodnikiem klubu.

Nowy szkoleniowiec Tarnovii do dyspozycji ma byłych kolegów z Lecha Poznań: Bartosza Ślusarskiego i Zbigniewa Zakrzewskiego. Zdobywca mistrzostwa Polski, Pucharu Polski i Superpucharu Polski z „Kolejorzem” nie miał jednak pomyślnego debiutu w nowej roli.

Wszystko zaczęło się bardzo dobrze. W 6. minucie bramkę na 1:0 zdobył Zakrzewski, ale już po chwili do remisu doprowadził Kacper Ciupa. Końcówka pierwszej połowy była szalona.

W 41. minucie goście za sprawą Łukasza Cyruka wyszli na prowadzenie, a zaledwie 120 sekund później na 2:2 gola strzelił Krzysztof Połczyński. To nie był koniec emocji w tym fragmencie spotkania. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu na 3:2 dla Iskry bramkę zdobył Michał Fertikowski.

W doliczonym czasie gry w 95. minucie Tarnovia była bliska wyrównania. Jednak bramkarz gości świetnie odbił piłkę zmierzającą do siatki.

Po pięciu kolejkach grupy północnej IV ligi GKS zajmuje 11. miejsce w tabeli, a Iskra jest 3.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Iskra Szydłowo 2:3 (2:2)

Tarnovia: Dmytro Jakowczenko – Mateusz Niemczyk (82. Adrian Reiss), Krzysztof Lachman, Adrian Kaliszan, Krzysztof Połczyński – Bartosz Dylewski (76. Marcin Mazurek), Adrian Stypczyński (70. Damian Szurgot), Paweł Kowal (86. Maciej Frankowski), Szymon Jerzewski – Zbigniew Zakrzewski, Bartosz Ślusarski.