MUKS Poznań - fot. Irek Pindral

W meczu dwóch beniaminków Basket Tauron Basket Ligi Kobiet MUKS Poznań przegrał na wyjeździe z JAS-FBG Sosnowiec 55:68. W drużynie ze stolicy Wielkopolski najlepiej zagrała Cierra Robertson-Warren, która na swoim koncie zapisała 18 punktów, 10 zbiórek, 5 przechwytów i 5 bloków.

Spotkanie w Sosnowcu miało wyrównany początek, po rzucie Barbary Skowronek poznanianki nawet wyszły na prowadzenie 7:5. Ten wynik tylko podziałał mobilizująco na gospodynie, które rzuciły rywalkom siedem punktów z rzędu wykorzystując trzyminutową niemoc rywalek pod koszem. Dopiero Agnieszka Skobel i Renee Taylor przełamały kiepską skuteczność. Było to jednak niewielkie pocieszenie, ponieważ przez ostatnie dwie minuty poznanianki nie wykorzystały żadnej z trzech okazji, a tyle właśnie sytuacji wykorzystał Sosnowiec i na przerwę schodziły ze sporą przewagą.

Początek drugiej kwarty również należał do gospodyń, które skrupulatnie budowały przewagę mimo stosunkowo małej ilości prób, ale i tak prezentowało to się lepiej przy tylko jednym celnym rzucie poznanianek w pierwszych pięciu minutach. Zdecydowanie lepiej podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zagrały w drugiej połowie tej odsłony. Udało im się zdobyć osiem punktów z rzędu, ale strata nadal była dość spora (12 pkt). Końcówka znowu należała do gospodyń, które pokusiły się o serię siedmiu oczek i po pierwszej połowie spotkania ich przewaga wynosiła 19 punktów.

W szatni ewidentnie trenerowi Koziorowiczowi udało się dotrzeć do zawodniczek, ponieważ MUKS nie był już tłem dla Zagłębia tylko równorzędnym rywalem, gra toczyła się często punkt za punkt. Zarówno sosnowiczanki jak i poznanianki potrafiły również pokusić się o serię punktów z rzędu co w ogólnym rozrachunku wyszło na korzyść przyjezdnych, które wygrały tą kwartę dwoma punktami.

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie, które chciały jak najszybciej zapewnić sobie zwycięstwo. Po 35 minutach spotkania przewaga wynosiła już 20 oczek, ostatecznie wynosiła 24. Dopiero wtedy pewne swego zawodniczki Zagłębia oddały inicjatywę rywalkom, które zdobyły 11 punktów z rzędu jednak to było za mało, żeby odrobić straty.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – MUKS Poznań 68:55 (22:11, 18:10, 16:18, 12:16)

Zagłębie: Aishah Sutherland 23, Paulina Dąbkowska 14, Shannon McCallum 11, Naketia Swanier 10, Marta Dobrowolska 9, anna Bekasiewicz 1, Patrycja Kaczor 0, Barbara Głocka 0, Katarzyna Kosałka 0, Paulina Rozwadowska 0, Paulina Antczak 0.

MUKS: Cierra Robertson-Warren 18, Magdalena Idziorek 10, Renee Taylor 8, Agnieszka Skobel 6, Barbara Skowronek 4, Aleksandra Dziwińska 3, Żaneta Durak 2, Sylwia Siemienas 2, Julia Drop 2.