Juniorki MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan

Koszykarki MUKS Poznań przegrały w finale turnieju finałowego mistrzostw Polski rozegranego w Kórniku. Tytuł najlepszej drużyny w kraju w kategorii juniorek zdobył MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. Z brązowych medali cieszyły się zawodniczki UKS Trójki OSiR Żyrardów.

MUKS podczas turnieju rozegrał pięć spotkań. W pierwszym pierwszym meczu poznanianki pokonały JAS-FBG Sosnowiec 80:36, a kolejnego dnia wygrały z UKS Żak Nowy Sącz 76:64. Natomiast na zakończenie rywalizacji w grupie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski zwyciężyły nad Bryzą Politechnika Gdańska 62:74.

W półfinale MUKS zmierzył się z Trójką Żyrardów. Gospodynie turnieju okazały się lepsze 64:59, głównie dzięki świetnej postawie w pierwszej kwarcie, którą wygrały 26:8. W finale turnieju rozgrywanego w hali centrum sportu „Oaza” w Kórniku wyrównana walka trwała tylko w pierwszej połowie.

MUKS na początku drugiej części spotkania przegrywał 13:19, ale na przerwę schodził prowadząc 37:29. Druga była już popisem bydgoszczanek. Zawodniczki prowadzone przez trenera trenera Krzysztofa Janika przez 20 minut straciły zaledwie 14 punktów i ostatecznie wygrały pewnie 73:51.

Poznanianki podczas turnieju finałowego przegrały tylko jedno spotkanie. Niestety to najważniejsze. W drużynie Krzysztofa Dobrowolskiego najbardziej wyróżniała się Zuzanna Puc, która średnio na mecz notowała 15,4 punktu. Do tego była najlepsza ze wszystkich w zbiórkach ze średnią 13,2. Puc jako jedyna koszykarka poznańskiej drużyny została wybrana do pierwszej piątki turnieju.

MVP turnieju finałowego
Weronika Papiernik (MUKS WSG Supravis Bydgoszcz)

Pierwsza piątka
Natalia Błaszczak (MUKS WSG Supravis Bydgoszcz)
Magdalena Błysz (MUKS WSG Supravis Bydgoszcz)
Weronika Nowakowska (UKS Trójka OSiR Żyrardów)
Katarzyna Śmietańska (Bryza Politechnika Gdańska)
Zuzanna Puc (MUKS Poznań)

Finał

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – MUKS Poznań 73:51 (19:11, 10:26, 22:7, 22:7)

Bydgoszcz: Szymańska 21, Papiernik 16 (11zb), Błaszczak 14, Błysz 12, Gwizdała 10, K.Rahn 0, Arendt 0, Nowacka 0, Kozłowska 0, Wyczałkowska 0, Malicka 0.

Poznań: Puc 16 (18zb), Nowicka 9, Burchardt 7, Szloser 7, Wdowiuk 5, Policha 4, Mączka 3, Mania 0.