MUKS Poznań - fot. Irek Pindral

Po trzech porażkach z rzędu koszykarki MUKS Poznań wygrały pierwsze spotkanie po awansie do Tauron Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 75:69.

Poznanianki już w poprzedniej kolejce były bardzo bliskie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie, ale w końcówce meczu z Basketem Gdynia roztrwoniły dużą przewagę. W niedzielę było już inaczej. MUKS wyszedł na boisko bardzo zmotywowany i po kilku minutach gry prowadził 17:7.

Przyjezdne w drugiej kwarcie próbowały odrabiać straty. Jednak co chwila poznanianki nękały je celnym rzutami za trzy punkty. W sumie w całym meczu gospodynie trafiły 5 z 11 prób zza linii 6,75 m. Wszystkie w pierwszej połowie.

Gorzowianki w trzeciej kwarcie kilkukrotnie miały szansę na przejęcie inicjatywy na parkiecie. Chociażby na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty miały już tylko trzy punkty straty 43:46, ale już po chwili MUKS ponownie wyszedł na dwucyfrowe prowadzenie 54:43.

Do końca spotkania poznanianki cały czas utrzymywały minimalną przewagę. AZS w końcówce popełnił zbyt dużo prostych błędów i ostatecznie przegrał 69:75. W drużynie ze stolicy Wielkopolski aż dwie zawodniczki zanotowały double-double. Cierra Robertson-Warren zdobyła 19 punktów i 13 zbiórek, natomiast Agnieszka Skobel miała 16 punktów i 12 zbiórek.

MUKS Poznań – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 75:69 (25:16, 16:16, 17:19, 17:18)

Szczegółowe statystyki są tutaj

MUKS: Cierra Robertson-Warren 19, Agnieszka Skobel 16, Renee Taylor 14, Żaneta Durak 9, Barbara Skowronek 8, Aleksandra Dziwińska 3, Julia Drop 3, Magdalena Idziorek 3, Zuzanna Puc 0, Sylwia Siemienas 0.

KSSSE AZS PWSZ: Angel Goodrich 18, Kelley Cain 17, Cassandra Brown 9, Natalia Sobek 6, Monika Naczk 5, Katarzyna Dźwigalska 4, Beata Jaworska 4, Magdalena Szajtauer 2, Klaudia Czarnodolska 2, Katarzyna Jaworska 2.