Legia Warszawa - Legia Warszawa / fot. Jacek Prondzynski - legia.com

Piłkarze „Kolejorza” znowu ulegają Legii WarszawaTym razem odwiecznemu rywalowi nie dali rady juniorzy Lecha, którzy przegrali 1:2 w półfinale Centralnej Ligi Juniorów.

Można by napisać, że historia lubi się powtarzać. Przed rokiem w pierwszym spotkaniu finałowym CLJ zawodnicy Legii pokonali piłkarzy ze stolicy Wielkopolski 3:0. W tym sezonie piłkarze siedmiokrotnego mistrza Polski także przegrali, z tą różnicą, że w półfinale i 1:2.

Od samego początku przeważali gospodarze, niemniej to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Dawida Kurminowskiego, który w 33. minucie umieścił piłkę w siatce. Później ten sam zawodnik miał jeszcze szansę na drugie trafienie, ale nie wykorzystał swojej okazji. Co ciekawe przeważający od pierwszej minuty Wojskowi skończyli pierwszą połowę bez celnego strzału.

Druga część meczu był już zupełnie inna. Zwłaszcza, że po przerwie na boisku zameldował się Miłosz Szczepański, czyli – jak się okazało – późniejszy kat „Dumy Grodu Przemysła”. Pierwszy cios nadszedł w 55. minucie, wówczas Szczepański z ostrego konta doprowadził do wyrównania. Niespełna sześćdziesiąt sekund później za sprawą tego samego futbolisty było już 2:1 dla miejscowych. Lechici próbowali odrabiać starty, czynili to jednak nieskutecznie.

Rewanż odbędzie się we Wronkach w niedzielę o godzinie 13:00.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (0:1)

Bramki: Miłosz Szczepański (55.) i (56.) – Dawid Kurminowski (33.)

Legia: Radosław Majecki – Bartosz Skowron (81. Mateusz Bondarenko), Mateusz Wieteska, Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia, Adrian Małachowski, Aleksander Waniek, Sebastian Szymański (46. Miłosz Szczepański), Tomasz Nawotka (46. Konrad Michalak), Mateusz Heleno, Eryk Więdłocha (62. Adam Ryczkowski).

Lech: Miłosz Mleczko – Jan Andrzejewski, Kacper Wojdak, Filip Nawrocki, Jakub Zagórski, Maciej Spychała, Jakub Moder (80. Kacper Friska), Marek Mróz (46. Jakub Pawlicki), Tomasz Kaczmarek (81. Kacper Chodyna), Kamil Szubertowski, Dawid Kurminowski (59. Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Jakub Moder, Marek Mróz, Maciej Spychała.