fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news
Dawid Kownacki - nr 11 / fot. youtube.com/LaczyNasPilka
Dawid Kownacki – nr 11 / fot. youtube.com/LaczyNasPilka

Dawid Kownacki wzbudza coraz większe zainteresowanie zagranicznych klubów. Jego menedżer Marcin Kubacki w rozmowie z Romanem Kołtoniem na polsatsport.pl zapewnia, że wielki talent z Lecha Poznań na razie chce zostać w stolicy Wielkopolski.

Kontrakt Kownackiego z Kolejorzem wygasa w czerwcu 2015 roku. Kubacki niedługo spodziewa się oferty nowej umowy. Czy znajdzie się w niej suma odstępnego? – Lech niechętnie zgadza się na takie wpisy. Zresztą, jak będzie gotowy do wyjazdu, to zapewne zgłosi się kontrahent, który zaoferuje odpowiednią sumę – mówi Kubacki.

17-letni piłkarz jest pod stałą obserwacją skautów z całej Europy. Na razie jednak utalentowany zawodnik uważa, że najlepsze dla jego rozwoju będzie pozostanie w Lechu.  – Już od kilku miesięcy wiele klubów z Zachodu obserwuje Dawida. Na trybunach w Grecji w czasie turnieju U-17 – gdzie gościłem na dwóch pierwszych meczach Biało-czerwonych – było mnóstwo skautów z całej Europy: z Niemiec, Włoch, Francji, czy Anglii. Jednak naprawdę chcemy pójść drogą Roberta Lewandowskiego, który najpierw ugruntował swoją pozycję w Lechu, a później odszedł do Borussii Dortmund – zapewnia Marcin Kubacki, który jest również menedżerem Mariusz Stępińskiego.

On w przeciwieństwie do Dawida zdecydował się na szybki wyjazd za granicę. 18-latek na razie gra zaledwie w rezerwach 1. FC Nürnberg. Czy można porównać sytuację obu zawodników. – Każdy przypadek jest inny. Mariusz Stępiński chciał wyjechać, natomiast Dawid Kownacki na razie chce zostać. Jestem ich menedżerem, ale ostateczna decyzja należy zawsze do zawodnika – podkreśla Kubacki.

Link do całego tekstu na polsatsport.pl – Kołtoń: Nawet Boniek pisze o Kownackim. Jego menedżer chce przyszłości w Lechu…

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz