Maciej Skorża - fot. Irek Pindral

– Szanujemy to zwycięstwo, cieszymy się i bardzo mocno liczymy, że to będzie punkt zwrotny i będzie z nami już tylko lepiej – mówił po meczu z Ruchem Chorzów trener Lecha Poznań Maciej Skorża.

Szkoleniowiec uważa, że jego drużyna rozegrała dobry mecz, ale wciąż brakuje jej pewności siebie. A także skuteczności, bo mając tyle wyśmienitych sytuacji powinna rozstrzygnąć go już przed przerwą. – Wszyscy widzieliśmy dzisiaj, brakuje nam pewności siebie. To jest przede wszystkim to, czego najbardziej w tej chwili brakuje zawodnikom. Mecz pod wieloma względami dobry, gdzie stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, po pierwszej połowie powinniśmy go już rozstrzygnąć. Wtedy dominowaliśmy na boisku, dyscyplina taktyczna była na odpowiednim poziomie, praktycznie każdy element poza skutecznością. To jest coś, co ciągle nie jest na takim poziomie na jakim musi być w takiej drużynie jak Lech.

Lechici wygrali dzięki bramce samobójczej Rafała Grodzickiego. Ale wobec tak fatalnej formy strzeleckiej i braku zwycięstw nawet awans w takich okolicznościach jest czymś cennym. Trener wierzy, że to będzie punkt zwrotny przed kolejnymi spotkaniami. – Dzisiaj też trzeba przyznać, że bramka którą zdobyliśmy i po której awansowaliśmy to bramka samobójcza. Czyli wciąż ta skuteczność jest naszą bolączką. Ale patrząc na sytuację w jakiej się znaleźliśmy to szanujemy to zwycięstwo. Cieszymy się i bardzo mocno liczymy, że to będzie punkt zwrotny i będzie z nami już tylko lepiej. A w każdym następnym meczu będziemy potrafili strzelać po kilka bramek i dalej stwarzać sytuacje, takie jak dzisiaj, a skuteczność będzie na wyższym poziomie.

Skorża podziękował także kibicom, którzy tym razem dopingowali swój zespół, nawet wtedy kiedy nie potrafił, mimo wielu okazji, zdobyć bramki. – Myślę, że ważnym elementem była dzisiaj atmosfera na trybunach. Mimo tego, że kilku sytuacji nie udało nam się wykorzystać, to zawodnicy wciąż mieli doping, czuli wsparcie, to było dzisiaj bardzo ważne. W tej sytuacji w jakiej drużyna się znalazła to takie wsparcie jest na pewno bezcenne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments