Lech Poznań - Wigry Suwałki / fot. Irek Pindral

Lech Poznań pokonał pierwszoligowe Wigry Suwałki 3:1 w drugim meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej Ekstraklasy. Bramki dla „Kolejorza” zdobyli Dariusz Formella, Maciej Gajos i Tomasz Kędziora.

Spotkanie zostało rozegrane na sztucznym boisku przy Bułgarskiej. Trener Jan Urban nie skorzystał w sobotę z kilku zawodników pierwszej drużyny. Nie grali między innymi Karol Linetty, Sisi oraz Dawid Kownacki. Szkoleniowiec Lech dał natomiast szansę pokazania się piłkarzom z drużyny rezerw.

Z Wigrami wystąpili Tomasz Dejewski i Kamil Jóźwiak, którzy byli z pierwszą drużyną na zgrupowaniu na Cyprze, oraz Robert Gumny, Kacper Wojdak, Marcin Wasilewski i Piotr Kurbiel.

Po pierwszej połowie „Kolejorz” prowadził 1:0 po bramce zdobytej w 6. minucie przez Dariusza Formellę. Na drugą część spotkania trener Urban zmienił wszystkich zawodników z pola, tylko Mateusz Lis rozegrał 90 minut. Niedługo po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Maciej Gajos. Natomiast w 61. minucie Aleksandar Atanacković strzelił gola dla Wigier. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Tomasz Kędziora, którzy wykorzystał rzut karny za faul na Szymonie Pawłowskim.

– Bramki i sytuacje strzeleckie były w tym meczu, ale to nie były warunki do gry w piłkę, bo nawet oglądanie tego spotkania w takim zimnie nie sprawiało żadnej przyjemności. Ważne jest dla nas jednak to, żeby oswoić się z temperaturą. Różnica między Cyprem, Hiszpanią, a Polską jest duża, a z tym spotkamy się też po powrocie z Hiszpanii. Będziemy mieli kilka dni na to, żeby przygotować się do meczu ligowego. Powoli jednak musimy łapać rytm meczowy. Na razie zawodnicy grają po 45 minut, a w Hiszpanii będziemy już mieszać składem i coraz częściej piłkarze będą grali całe spotkania – podsumował spotkanie trener Jan Urban cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Lech Poznań – Wigry Suwałki 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Formella (6.), 2:0 Gajos (52.), 2:1 Atanacković (61.), 3:1 Kędziora (67. – karny)

Lech: Mateusz Lis – Kebba Ceesay (46. Tomasz Kędziora), Tomasz Dejewski (46. Paulus Arajuuri), Marcin Kamiński (46. Maciej Wilusz), Tamas Kadar (46. Robert Gumny) – Abdul Aziz Tetteh (46. Dariusz Dudka), Kacper Wojdak (46. Łukasz Trałka) – Kamil Jóźwiak (46. Gergö Lovrencsics), Darko Jevtić (46. Maciej Gajos), Marcin Wasielewski (46. Szymon Pawłowski) – Dariusz Formella (46. Piotr Kurbiel).

Wigry: Hieronim Zoch – Artur Bogusz (78. Kamil Rozmus), Tomasz Jarzębowski (46. Kamil Lauryn), Maciej Wichtowski, Bartosz Widejko (46. Mateusz Żebrowski) – Omar Santana, Miłosz Kozak (73. Dominic Szyszka), Damian Gąska (63. Marcin Tarnowski), Bartosz Biel (46. Aleksandar Atanacković), Bartłomiej Kalinkowski (78. David Makaradze) – Vitalijs Zils (46. Kamil Adamek).