Piłka ręczne KS AP Poznań przegrały u siebie z liderem II ligi Spartą Gubin 30:31. Mimo porażki zawodniczki ze stolicy Wielkopolski mogą być z siebie zadowolone.

Oglądając ten mecz można było mieć sporo kłopotów ze wskazaniem drużyny, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przyjezdne w tym sezonie nie przegrały jeszcze ani jednego spotkania, natomiast poznanianki mają na koncie trzy wygrane w dziesięciu meczach.

Ekipa z Gubina chyba zbyt nonszalancko podeszła do sobotniej rywalizacji. Od pierwszej minut na boisku trwała zacięta i wyrównana walka. Cały czas minimalną przewagę utrzymywał KS AP, który po pierwszej połowie prowadził 19:17.

Jeszcze w 47. minucie Sparta przegrywała 24:26. Jednak przyjezdne pokazały klasę i po chwili zrobiło się 29:26 dla nich. Poznanianki nie były już w stanie odrobić tych strat.

KS AP Poznań – GMTS Sparta Gubin 30:31 (19:17)

Poznań: Aneta Króliczak 7, Joanna Zabierek 6, Agnieszka Przybylska 5, Marta Łyszczyk 5, Sonia Siemko 3, Martyna Matysek 2, Kinga Chełminiak 1, Roksana Szymańska 1.