Koszykarki Poznań City Center AZS w tym sezonie chyba nie lubią nudnych meczów. Akademiczki w drugim spotkaniu z rzędu zapewniły sobie zwycięstwo tuż przed końcową syreną. Tym razem podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego pokonały JAS-FBG Sosnowiec 72:71.

Pierwsza połowa w ogóle nie zapowiadała zwycięstwa poznanianek. Zawodniczki AZS miały problemy ze skutecznością i popełniały sporo prostych błędów. Wykorzystały to przyjezdne, które po 20 minutach gry prowadziły 47:31, choć wcześniej miały nawet dwadzieścia punktów przewagi (42:22).

Po przerwie Akademiczki wyszły na parkiet odmienione i z każdą minutą odrabiały straty. W połowie trzeciej kwarty po dwóch celnych rzutach trójkach Karoliny Budeń oraz trafieniu Darii Marciniek poznanianki traciły tylko trzy punkty (53:56). Sosnowiczanki odpowiedziały na 60:53, ale koszykarki ze stolicy Wielkopolski nie pozwoliły im na więcej i już na początku ostatniej części spotkania doprowadziły do remisu.

Po walce kosz za kosz nerwowo zrobiło się na 3,5 minuty przed końcem meczu, kiedy to przyjezdne odskoczyły na 71:66. AZS szybko jednak ostudził zapał rywalek. Najpierw Budeń trafiła za trzy, a następnie Kinga Woźniak zrobiła to samo, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 72:71.

Drużyna z Sosnowca miała jeszcze 66 sekund, aby odwrócić losy spotkania. Jednak rzuty Marty Dobrowolskiej i Agaty Chaliburdy były niecelne. Ogromny udział w zwycięstwie poznanianek miała Daria Marciniak, który w sobotę zapisała na swoim koncie 26 punktów oraz 18 zbiórek.

Poznań City Center AZS – JAS-FBG Sosnowiec 72:71 (15:21, 16:26, 27:13, 14:11)

AZS: Daria Marciniak 26, Kinga Woźniak 14 (2×3), Karolina Budeń 12 (4×3), Elżbieta Giedrojć 11, Magdalena Wojdalska 9, Patrycja Szelągowska 0, Kinga Banach 0, Paulina Adamowicz 0.

JAS-FBG: Patrycja Kaczor 24, Paulina Dąbkowska 18, Marta Dobrowolska 12, Lucyna Kotonowicz 10, Agata Chaliburda 7, Katarzyna Kosałka 0, Agnieszka Feja 0, Marlena Deko 0.