JTC MUKS Poznań
JTC MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan

Koszykarki JTC MUKS Poznań pokonały TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 62:57, chociaż w pewnym momencie spotkania miały aż 23 punkty straty.

JTC MUKS kolejny już raz w tym sezonie fatalnie rozpoczął mecz. Podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej podobnie jak w innych spotkaniach miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Natomiast Ostrovia grała niezwykle skutecznie. Tuż przed końcem pierwszej połowy przyjezdne prowadziły aż 43:20 i nic nie wskazywało na ich porażkę.

Jednak po przerwie sytuacja na parkiecie zmieniła się diametralnie. W trzeciej kwarcie poznanianki straciły zaledwie 6 punktów, a zdobyły 23. W ostatniej części spotkania JTC MUKS nadal dominował. Gospodynie po serii 18:0 na 7,5 minuty przed końcem meczu wyszły na prowadzenie 51:49, którego nie oddały już do końca. Ostatecznie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski wygrały 62:57.

Po tym spotkaniu JTC MUKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli I ligi – grupy B.

JTC MUKS Poznań – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 62:57 (11:25, 11:18, 23:6, 17:8)

Poznań: Szemraj 12, Casimiro 12, Dziwińska 11, Idziorek 10, Puc 10, Skowronek 5, Plucińska 2, Klatt 0, Tyszkiewicz 0, Szloser 0, Olszewska 0.

Ostrów Wlkp.: Kaczmarek 16, Mistygacz 13 (11 zb), Parysek 12, Rozwadowska 10 (10 zb), Mielczarek 5, Krzyżaniak 1, Nowicka 0, Winnicka 0.