Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań w swoim szóstym sparingu podczas przygotowań do rundy wiosennej odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem nad Victorią Ostrzeszów 5:1. Bramki dla drugiego zespołu Kolejorza zdobyli Vladislavs Fjodorovs, Michał Kucharski, Piotr Kurbiel (dwie) i Kamil Szubertowski.

Poznaniacy świetnie spisują się w meczach kontrolnych podczas okresu przygotowawczego. Dotychczas odnieśli komplet zwycięstw w pięciu spotkaniach, tracąc zaledwie dwie bramki. Po kolei pokonali Sapę Lubuszanin Trzcianka 5:0, Unię Swarzędz 1:0, Zagłębie II Lubin 2:0, Lechię Kostrzyn 7:0 i Śląsk II Wrocław 3:2.

W poprzednim tygodniu podopieczni trenera Patryka Kniata mieli zaplanowane indywidualne treningi, ale już w poniedziałek wrócili do zajęć w grupie. W środę zaś rozegrali kolejny sparing, a rywalem była IV-ligowa Victoria Ostrzeszów.

Lechici rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i bramki Fjodorovsa już w 1. minucie. Prowadzenie w pierwszej połowie podwyższył testowany Michał Kucharski. Później na boisku długo wynik się nie zmieniał, ale ostatni kwadrans należał do poznaniaków. Dwie bramki zdobył Kurbiel, a jedno trafienie dołożył Szubertowski. Honorowego gola z rzutu karnego dla Victorii strzelił Michał Mazurek.

– Wynik nie ma dla mnie w tym meczu znaczenia, uważam nawet , że powinien być wyższy. Cieszy pierwszy występ w zespole rezerw młodego Kacpra Frieski z zespołu A1. Jego grę oceniam pozytywnie – powiedział po meczu trener Kniat.

Lech II Poznań – Victoria Ostrzeszów 5:1 (2:0)

Bramki: Fjodorovs (1.), Kucharski (19.), Kurbiel (76., 84.), Szubertowski (86.) – Mazurek (rzut karny)

Lech II: Karol Szymański (46. Maciej Dąbrowski) – Emil Szczupakowski (70. Maciej Orłowski), Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak (75. Marcin Gawron), Kamil Szubertowski (70. Grzegorz Rogala) – Marcin Gawron (70. Mariusz Woźniak), Piotr Rymar, Vladislavs Fjodorovs – Piotr Fontowicz (46. Kacper Frieska), Michał Kucharski, Krzysztof Gładosz (46. Piotr Kurbiel)

źródło: lechpoznan.pl