Dobra druga połowa dała kolejne zwycięstwo koszykarkom Poznań City Center AZS. Akademiczki w niedzielę pokonały na wyjeździe ostatni zespół grupy C I ligi VBW Gdynia 62:49 i pozostały na drugim miejscu w tabeli.

Poznanianki były faworytkami tego spotkania. Gdynianki do drugiego etapu rozgrywek I ligi przystąpiły z jedną wygraną na koncie. Natomiast AZS pewnie zmierza do fazy play-off, gdzie zagrają cztery najlepsze zespoły.

Początek spotkania wcale jednak nie wskazywał na przewagę w umiejętnościach koszykarek ze stolicy Wielkopolski. Wprawdzie po ośmiu minutach gry podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego prowadziły 14:9, ale od tego momentu miejscowe przejęły inicjatywę na parkiecie. W połowie drugiej kwarty VBW miało już dziewięć punktów przewagi (25:16).

Akademiczki popełniały sporo prostych błędów zarówno w ataku, jak i obronie, co spowodowało przegraną w pierwszej połowie 23:30. Po przerwie AZS zagrał już zdecydowanie lepiej. Jak stwierdził Ryszard Barański: „Jego podopieczne oswoiły się z większą salą, opanowały nerwy, przyłożyły do obrony i zaczęły grać „swoje”.”

A jak one grają swoje, to oznacza kłopoty dla wszystkich drużyn w pierwszej lidze . Tak również było tym razem. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty Gdynianki prowadziły 36:35, ale na więcej poznanianki im już nie pozwoliły. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski włączyły piąty bieg i po kolejnych 10 minutach gry „odjechały” rywalkom na 20 punktów (58:38). VBW nie było już w stanie odpowiedzieć.

Ostatecznie Poznań City Center AZS wygrał 62:49. Akademiczki do zwycięstwa po raz kolejny poprowadził duet Kinga Woźniak i Daria Marciniak. Pierwsza z nich zapisała na swoim koncie 25 punktów i zebrała 8 piłek, ale miała również aż osiem strat, co rozgrywającej nie powinno się przydarzyć.

Natomiast Marciniak oprócz 16 zdobytych punktów, zapisała na swoim koncie także 11 zbiórek. Na wyróżnienie zasługuje również Karolina Budeń, która zagrała bardzo wszechstronnie. Jej statystyki to: 8 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty, 5 przechwytów i 2 bloki.

VBW Gdynia – Poznań City Center AZS 49:62 (15:14, 15:9, 8:24, 11:15)

Gdynia: Dominika Duraj 19, Justyna Grabowska 8, Monika Lelek 7, Kamila Podgórna 4, Aleksandra Witkowska 3, Agata Stępień 3, Marta Marcinkowska 3, Ewelina Jackowska 2, Joanna Maryniewska 0, Karolina Hogendorf 0, Zofia Korczak-Komorowska 0.

Poznań: Kinga Woźniak 25, Daria Marciniak 16, Magdalena Wojdalska 10, Karolina Budeń 8, Elżbieta Giedrojć 2, Patrycja Szelągowska 1, Marcelina Pawlikowska 0, Kinga Banach 0, Joanna Rzeszutek 0, Agata Siwińska 0, Maria Adamska 0, Paulina Adamowicz 0.