anna-jagaciak

Anna Jagaciak skokiem na odległość 14,21 m zdobyła srebrny medal Uniwersjady w Kazaniu w trójskoku. Dla zawodniczki MKS Juvenia Puszczykowo to jeden z największych sukcesów w życiu oraz skok bardzo bliski rekordu życiowego.

Jagaciak to brązowa medalistka młodzieżowych i juniorskich mistrzostw Europy z Ostrawy i Nowego Sadu, ale nigdy nie wywalczyła medalu na dużej imprezie seniorskiej. W Kazaniu w końcu się udało. Pierwsze dwa skoki 23-letnia zawodniczki były poniżej 14 m, a trzeci spalony. W czwartej serii Jagaciak skoczyła na 14,03 m. Następnie w piątej serii studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pofrunęła na 14,21 m. Zaledwie cztery centymetry od swojego rekordu życiowego, który ustanowiła niemal równo dwa lata temu.

Polka w Kazaniu przegrała jedynie ze znakomitą Rosjanką Jekateriną Koniewą, która wszystkie próby miała powyżej 14 metrów i ostatecznie wygrała z nowy rekordem Uniwersjady – 14,82 m. Brązowy medal wywalczyła Rumunka Carmen Toma – 14,14 m.

– Wiedziałam, że jestem w formie, ale nie spodziewałam się aż tak dobrego wyniku. Walka o medal toczyła się do ostatniej kolejki i cieszę się, że to właśnie ja zdobyłam srebro. To najlepszy wynik w sezonie, już od dwóch lat nie zbliżyłam się do takiego rezultatu. Tylko czterech centymetrów zabrakło do rekordu życiowego. Mam nadzieję, że na mistrzostwach Polski osiągnę jeszcze lepszy wynik i może nawet kwalifikacje na mistrzostwa świata do Moskwy – powiedziała azs.pl Jagaciak.

Studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Kazaniu startowała również w skoku dal, w którym zajęła siódme miejsce.