karol-klimczak– Budżet Lech Poznań będzie na poziomie około 45 mln, czyli podobnie jak w 2012 roku. W tych trudnych czasach to powód do zadowolenia, bo pozwoli nam realizować nasze cele. Tę drużynę budujemy, aby awansowała co najmniej do fazy grupowej Ligi Europy. Jesienią odmłodziliśmy skład, odświeżyliśmy zespół. Ci którzy zostali, chcą walczyć za Lecha Poznań i odnosić sukcesy nie tylko na polskich boiskach – mówi w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” prezes Lecha Poznań Karol Klimczak.

W rozmowie z redaktorem Maciejem Lehmannem prezes Lecha podejmuje kilka ciekawych tematów. Odnosi się m.in. do rywalizacji na rynku transferowym z Legią Warszawa oraz zdradza czego nauczyło go odejście Bartosza Bereszyńskiego.

– Nie ścigamy się z nikim o ilość wykonanych transferów. Nie wykonujemy nerwowych ruchów. Łukasza Teodorczyka obserwowaliśmy pół roku. Nie korzystaliśmy z „wyprzedaży” w polskiej lidze. Mamy własną długofalową strategię budowy drużyny, której się trzymamy i którą staramy się realizować jak najlepiej. Nikt nas nie osłabił, bo mimo talentu Bartosza Bereszyńskiego nie był on czołowym zawodnikiem Lecha Poznań. Ta sytuacja jednak spowodowała dyskusję, z której główny wniosek jest taki, że musimy przemodelować nasze podejście do młodych zawodników. Szkoląc młodych piłkarzy, musimy zapewnić im też poczucie, że Lech Poznań to najlepsze dla nich miejsce do zrobienia prawdziwej kariery. A Bartoszowi życzymy powodzenia – zapewnia Karol Klimczak.

– To, że nie ogłaszaliśmy publicznie, nad czym pracujemy, nie oznaczało, że nic nie robiliśmy. To okienko było bardzo wymagające i trudne, ale pozyskaliśmy dwóch najlepszych zawodników, jakich chcieliśmy. Kaspera Haemaelaeinena oglądaliśmy przez rok, chcieliśmy go mieć już latem, ale wtedy Djurgardens zażądał zbyt wysokiej sumy. W tym wypadku czas pracował na naszą korzyść. Pół roku później Szwedzi zgodzili się na nasze warunki, a przede wszystkim Kasper sam bardzo chciał przenieść się do Poznania – dodaje.

Link do całej rozmowy:
Karol Klimczak: Dla Lecha Poznań liczy się jakość, a nie ilość

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments