Kamil Jóźwiak i Radosław Majewski we wtorek wzięli udział w spotkaniu z dziennikarzami. Opowiadali m. in. o nowym trenerze, szansach na grę i najbliższym meczu z Pogonią Szczecin.

Jak powiedział młody pomocnik Lecha nowy trener Nenad Bjelica każdemu z piłkarzy dał czystą kartę. To może być szansa dla Jóźwiaka, który w porównaniu z zeszłym sezonem występował bardzo mało i rzadko. Teraz liczy, że sytuacja się zmieni. – Trener od razu powiedział, że każdy zaczyna od zera i ma czystą kartę. Zawsze staram się wykonywać swoją pracę jak najlepiej i to była decyzja trenera, że w tamtym sezonie grałem więcej, a w tym mniej. Może potrzebował innych zawodników, różnie można na to patrzeć. Ja starałem się cały czas na treningach udowadniać swoją postawą, że zasługuje na grę, tych szans na razie miałem mniej, teraz jeszcze miałem kontuzję łokcia. Mam nadzieję, że będę teraz dostawał więcej czasu. Jestem już w 100% gotowy do gry.


Majewski w tym sezonie grał już w Lechu na różnych pozycjach. Czy wraz z przyjściem nowego trenera liczy na to, że ustabilizuje swoją pozycję i miejsce na boisku? – Nie zastanawiałem się nad tym. Przyszedł nowy trener, ma nowe podejście i spojrzenie na zespół. Z tego co słyszałem to oglądał wcześniej jakieś mecze i mógł sobie wyrobić zdanie, ale myślę, że na to też będzie trochę więcej czasu. Ma ogólny zarys zawodników, jak wyglądamy, jak gramy, a podczas treningów i z każdym kolejnym meczem będzie o nas wiedział więcej i z tego będzie brał najwięcej. Nie wiem jaką taktyką będzie grał trener, tak jak mnie będzie widział, o ile będzie widział, tam będę grał, to dla mnie najważniejsze. Potrafię się dostosować, sam siebie się uczę. W Grecji okazało się, że umiem grać na lewej pomocy, to był dla mnie dodatkowy bodziec motywacyjny.

W niedzielę Kolejorz zagra u siebie z Pogonią Szczecin. Portowcy po słabym początku sezonu w ostatnich meczach zaczęli grać lepiej i punktować. Popularny Maja ma nadzieję, że kibice licznie stawią się na stadionie i zobaczą dobre ligowe spotkanie. – Pogoń ostatnio nie jest w najgorszej formie, zaczęli podobnie do nas, mieli trochę więcej punktów, ostatnio wygrali, ale jeszcze nie rozpracowaliśmy ich jako drużyny. Na razie się skupiliśmy na zmianach, jakie zaszły u nas. Od środy, czwartku będziemy się skupiać na Pogoni i na tym jakie będą założenia na ten mecz. Będzie ciekawe spotkanie, przyjedzie ekipa, która ostatnio jest w dobrej formie, tak samo jak i my.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments