Lech Poznań pewnie wygrał z Ruchem Chorzów 3:0 i zachował prowadzenie w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. Gole dla Kolejorza strzelili Dawid Kurminowski i Robert Janicki, a jedno trafienie było samobójcze. Przy wszystkich bramkach swój udział miał Kamil Jóźwiak.

Pierwsza połowa była wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła skierować piłki do siatki. W drugiej części gry lechici zagrali lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Najpierw podanie Jóźwiaka wykorzystał Kurminowski. Pomocnik Lecha miał też udział przy kolejnych golach. Najpierw po jego akcji chorzowianie sami wpakowali sobie piłkę do bramki, a następnie asystował przy trafieniu Janickiego.

– Pierwsza połowa, to podsumowując, była na remis. Wynik odzwierciedlał to co działo się na boisku. Natomiast w drugiej połowie od samego początku zagraliśmy lepiej, poprawiliśmy naszą grę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. Wymienialiśmy więcej podań i byliśmy skuteczniejsi. Chłopacy bardzo dobrze zagrali. Te 3:0 to wynik naszej absolutnej dominacji. Gdybyśmy strzelili jeszcze z dwie bramki to by odwzorowało całkowicie jak to wyglądało na boisku – skomentował po meczu trener drużyny juniorów Wojciech Tomaszewski.

Zwycięstwo poznaniaków pozwoliło im zachować fotel lidera grupy zachodniej CLJ z 45 punktami. Na drugiej pozycji, ze stratą punktu jest Górnik Zabrze, który pokonał w meczu na szczycie tabeli Lechię Gdańsk 2:0.

Inny klub z Wielkopolski, Warta Poznań, zremisował z Pogonią Szczecin 1:1. Gola dla Portowców zdobył Jakub Piotrowski w 68. minucie, a siedem minut później wyrównał Adrian Chopcia. Zieloni zajmują w tabeli 12. miejsce z dorobkiem 23 punktów.

Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Kurminowski (54.), 0:2 gol samobójczy (64.), 0:3 Janicki (69.)

Ruch: Michał Majda – Klaudiusz Szymura, Jakub Spychaj, Mateusz Sikora (68. Skalski), Kawecki (57. Patryk Stefański) – Michał Bobryk (65. Damian Starowicz), Stanisław Sarwicki, Szol – Sebastian Żyłka, Jakub Sołdecki, Kamil Szczygieł (55. Kamil Fredyk)

Lech: Mateusz Lis – Jan Andrzejewski, Kacper Wojdak, Marcin Banaszak, Mateusz Spychała – Kamil Jóźwiak, Mateusz Pawlak (75. Kacper Friska), Piotr Rymar, Robert Janicki (70. Patryk Janasik), Krystian Sanocki (75. Damian Roszczyk) – Krzysztof Gładosz (45. Dawid Kurminowski)

źródło: lechpoznan.pl, ruchchorzow.com.pl