Od lewej: (od góry) Ramona Casimiro, Julia Tyszkiewicz, Zuzanna Puc, Sylwia Siemienas, Patrycja Klatt, Anita Szemraj, Magdalena Idziorek, Klaudia Gertchen. Poniżej: Julia Drop, Barbara Skowronek, Karolina Olszewska, Aleksandra Dziwińska fot. Irek Pindral

Koszykarki JTC MUKS Poznań po raz drugi pokonały Eneę AZS Poznań w półfinale I ligi. W środę podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej zwycięstwem 67:45 zapewniły sobie awans do Tauron Basket Ligi Kobiet.

Początek rewanżowego spotkania zapowiadał o wiele większe emocje niż w pierwszym meczu rywalizacji o ekstraklasę, który JTC MUKS wygrał zdecydowanie 60:39. Akademiczki grały szybko i przede wszystkim na dużej skuteczności rzutów. Na początku drugiej kwarty AZS prowadził 22:13.

W tym momencie wyszła największa słabość drużyny prowadzonej przez trenera Ryszarda Barańskiego, czyli bardzo niewyrównany skład. Po zdjęciu podstawowych zawodniczek, rezerwowe nie potrafiły utrzymać wyniku. JTC MUKS szybko obrobił wszystkie straty. Na przerwę po pierwszej połowie drużyna trenerki Iwony Jabłońskiej schodziła z dziesięciopunktową przewagą 40:30.

O trzeciej kwarcie Akademiczki będą chciały jak najszybciej zapomnieć, ponieważ zdobyły w niej zaledwie dwa punkty. AZS grały zbyt indywidualnie oraz oddawał rzuty z nieprzygotowanych pozycji. W całym meczu miał zaledwie 5 asyst. Do tego podopieczne trenera Barańskiego trafiały zaledwie z 22 procentową skutecznością. Bez kontuzjowanej Elżbiety Giedrojć AZS nie miał także szans w zbiórkach, w których przegrał 28:50.

JTC MUKS ostatecznie wygrał bez żadnych problemów 67:45 i zapewnił sobie prawo gry w Tauron Basket Lidze Kobiet w przyszłym sezonie.

JTC MUKS Poznań – Enea AZS Poznań 67:45 (13:20, 27:10, 11:2, 16:13)

JTC MUKS: Magdalena Idziorek 18, Anita Szemraj 13, Zuzanna Puc 11, Ramona Casimiro 6, Aleksandra Dziwińska 5, Klaudia Gertchen 4, Julia Drop 4, Julia Tyszkiewicz 2, Sylwia Siemienas 2, Barbara Skowronek 2, Patrycja Klatt 0.

Enea AZS: Patrycja Szelągowska 13, Magdalena Wojdalska 12, Daria Marciniak 9, Kinga Woźniak 5, Karolina Budeń 5, Wioletta Wiśniewska 1, Agata Siwińska 0, Kinga Banach 0, Paulina Adamowicz 0,