Jan Bednarek podpisał w poniedziałek nowy kontrakt z Lechem Poznań. 20-letni obrońca związał się z klubem do czerwca 2020 roku.

Bednarek nie zagrał w ostatnim ligowym meczu Lecha z Lechią Gdańsk z powodu nadmiaru żółtych kartek. We wcześniejszych spotkaniach pięciu spotkaniach był jednak podstawowym obrońcą, a drużyna z nim w składzie nie przegrała (cztery zwycięstwa, jeden remis) i straciła tylko dwie bramki. Defensor zapisał na swoje konto także trafienie w pojedynku z Cracovią.

Obrońca jest kolejnym wychowankiem Akademii Lecha, który wkrótce może stać się ważną postacią w pierwszym zespole. – Jego silną stroną jest mocny charakter. Dziś jest silnym punktem naszego zespołu i wierzę, że tak będzie też w przyszłości. Cieszymy się z tego, że kolejni piłkarze, którzy szkolili się w naszym klubie, grają w naszych barwach w ekstraklasie. W kadrze Kolejorza mamy kilku piłkarzy, którzy są naszymi wychowankami. Z pierwszą drużyną trenuje obecnie siedmiu młodych piłkarzy i to świadczy o naszej sile – mówił wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski.

Młody piłkarz Lecha debiutował w pierwszym zespole już trzy lata temu, we wrześniu 2013 roku w meczu z Piastem Gliwice. Nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w zespole, w kolejnych dwóch latach zagrał zaledwie w czterech meczach. Przed poprzednim sezonem klub zdecydował się go wypożyczyć do Górnika Łęczna. Tam obrońca rozegrał w sumie siedemnaście spotkań.

Przed obecnymi rozgrywkami Bednarek wrócił do Lecha, ale na początku wydawało się, że znowu będzie rzadko pojawiał się na boisku. Dostał jednak szansę w pucharowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, wykorzystał ją i zadomowił się w pierwszej jedenastce.

– Wybraliśmy inną drogę od tej, którą szli choćby Linetty, czy Kownacki, co wcale nie oznacza, że ta była gorsza, bo prowadziła do tego samego efektu. Jakiego? Gry w pierwszym zespole Lecha Poznań. Wypożyczenie to był bardzo ważny etap w jego karierze. Wykorzystał szansę do gry i pomimo tego, że walczył z Górnikiem „tylko” o utrzymanie, zgromadził bardzo cenne doświadczenie, dzięki któremu wrócił do Lecha jako zdecydowanie lepszy zawodnik – powiedział Rutkowski.

Jan Bednarek i Piotr Rutkowski podczas podpisywania kontraktu / Lech Poznań / lechpoznan.pl / fot. Marcin Rajczak
Jan Bednarek i Piotr Rutkowski podczas podpisywania kontraktu / Lech Poznań / lechpoznan.pl / fot. Marcin Rajczak

Sytuacji piłkarza nie zmieniła także zmiana trenera. Nenad Bjelica ceni młodego zawodnika. – Podpisanie kontraktu to dobra wiadomość dla klubu. Jan jest świetnym zawodnikiem z mocnym charakterem. To młody piłkarz, który już teraz gra w pierwszym zespole. Czeka go w Lechu wielka przyszłość. Mam nadzieję, że da tej drużynie dużo. Wokół niego będziemy budowali obronę na najbliższe lata.

Bednarek dotychczas rozegrał łącznie w Lechu i Górniku Łęczna 25 meczów w Ekstraklasie i 4 w Pucharze Polski. Zdobył w nich jedną bramkę, wspomnianą wcześniej w meczu z Cracovią. Sam piłkarz nie krył radości po podpisaniu kontraktu z klubem. – Każdy byłby zadowolony po podpisaniu kontraktu z takim klubem jak Lech Poznań. Mam same pozytywne odczucia i mam nadzieję, że tylko takie będą mi towarzyszyć przez kolejne lata.

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments